Jesteś tutaj: HomeSportCzy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 07 maj 2020 22:26

Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Dzisiaj wiemy, że na pewno impreza nie odbędzie się w pierwszej połowie czerwca, już 25 marca Lokalny Komitet Organizacyjny oraz federacja Word Para Athletics uzgodniły, że zawody będą musiały zostać przeniesione na inny termin w 2020 roku, bez wskazania na razie konkretnego terminu. Dobrą wiadomością jest to, że o ile kilka imprez ze światowego kalendarza już całkowicie odwołano, to w przypadku VII Paralekkoaletycznych Mistrzostw Europy jest mowa jedynie o nowym terminie

 

Nie wiadomo jednak czy w tym roku sytuacja epidemiologiczna w ogóle na organizację takiego przedsięwzięcia pozwoli. Pod względem epidemiologicznym byłaby to impreza bardzo dużego ryzyka, z uwagi na to, że do Bydgoszczy zjechaliby się sportowcy wraz z trenerami z całego kontynentu.

 

Mistrzostwa Europy miały być w zamierzeniu wstępem do Paraolimpijskich Igrzysk w Tokio. Te najprawdopodobniej, podobnie jak planowana w Japonii Olimpiada, mogą zostać przesunięte na przyszły rok. Być może w takiej sytuacji zapadnie decyzja, aby Paralekkoatlatyczne Mistrzostwa Europy odbyły się w czerwcu w Bydgoszczy, ale w roku 2021. Musimy na decyzje jeszcze trochę poczekać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy