Jesteś tutaj: HomeSportCzy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 07 maj 2020 22:26

Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Dzisiaj wiemy, że na pewno impreza nie odbędzie się w pierwszej połowie czerwca, już 25 marca Lokalny Komitet Organizacyjny oraz federacja Word Para Athletics uzgodniły, że zawody będą musiały zostać przeniesione na inny termin w 2020 roku, bez wskazania na razie konkretnego terminu. Dobrą wiadomością jest to, że o ile kilka imprez ze światowego kalendarza już całkowicie odwołano, to w przypadku VII Paralekkoaletycznych Mistrzostw Europy jest mowa jedynie o nowym terminie

 

Nie wiadomo jednak czy w tym roku sytuacja epidemiologiczna w ogóle na organizację takiego przedsięwzięcia pozwoli. Pod względem epidemiologicznym byłaby to impreza bardzo dużego ryzyka, z uwagi na to, że do Bydgoszczy zjechaliby się sportowcy wraz z trenerami z całego kontynentu.

 

Mistrzostwa Europy miały być w zamierzeniu wstępem do Paraolimpijskich Igrzysk w Tokio. Te najprawdopodobniej, podobnie jak planowana w Japonii Olimpiada, mogą zostać przesunięte na przyszły rok. Być może w takiej sytuacji zapadnie decyzja, aby Paralekkoatlatyczne Mistrzostwa Europy odbyły się w czerwcu w Bydgoszczy, ale w roku 2021. Musimy na decyzje jeszcze trochę poczekać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja