Jesteś tutaj: HomeSportII Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 29 maj 2020 12:55
II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu Fot: Paweł Skraba / PZLA

Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 

II Memoriał Ireny Szewińskiej odbyć ma się 19 sierpnia. Będzie to jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce. Nie wiadomo nadal co z paraolimpijskimi Mistrzostwami Europy, które planowane były a 2-7 czerwca na stadionie Zawiszy. Wiemy na pewno, że w tych dniach się nie odbędą, być może zostaną przeniesione na przyszły rok, podobnie jak igrzyska paraolimpijskie w Tokio.

 

I memoriał Ireny Szewińskiej odbył się w środę 12 czerwca i został poprzedzony wtorkowymi zawodami skoku o tyczce odbywającymi się na Wyspie Młyńskiej:

 

W czasie I Memoriału Szewińsiej pojawiło się kilka dobrych wyników. Dobrze zaprezentowali się też Polacy pokazują, że jesteśmy lekkoatletyczną potęgą.

 

- To dzięki niej mieliśmy wiele imprez lekkoatletycznych w naszym województwie, w naszym mieście, to ona pomagała je organizować, dlatego my chcemy uczcić pamięć Ireny – mówił na konferencji prasowej Krzysztof Wolsztyński, dzień przed zawodami

 

Łącznie w ramach Memoriału rywalizowano w 13 konkurencjach, z tego 12 odbyło się w środę na stadionie Zawiszy. Najważniejszą dyscypliną na tych zawodach był rzut młotem, a to za sprawą zaliczenia tej konkurencji do cyklu IAAF Hammer Throw Challenge. Tym bardziej możemy się cieszyć, że ten konkurs zdominowali Polacy. Kluczowa okazała się trzecia seria rzutów, w której Wojciech Nowicki uzyskał 80.26 co dało mu najlepszy rzut w tych zawodach. W ten samej serii 80.09, nikt więcej w tym konkursie nie przeskoczył bariery 80 metrów, co dało Fajdkowi drugi wynik.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj