Jesteś tutaj: HomeSportW tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 15 lipiec 2020 21:32

W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

W Mogilnie Pogoń podejmowała Pomorzanina Toruń, mecz ten zakończył się wynikiem 2:2, dlatego po dogrywce musiał się odbyć konkurs rzutów karnych, który wygrali torunianie.

 

Z kolei Polonia Bydgoszcz podejmowała Unię Janikowo. Mecz ten zakończył się wynikiem 2:6 dla Janikowa. Oznacza to ,że do 1/4 finału, który rozegrany będzie już w najbliższy weekend awansował Pomorzanin i Unia.

 

W marcu Zawisza pokonał w debrach Chemika, dzięki czemu w sobotę w ramach ćwierćfinału zmierzy się przy ulicy Gdańskiej ze Spratą Brodnica. Mustang Ostaszewo zagra z Unią Gniewkowo, natomiast Kujawiak Kowal z Cuiavią Inowrocław. Nie wiemy kiedy dojdzie do pojedynku Pomorzanina z Unią Janikowo.

Mecze półfinałowe planowane są na 5 sierpnia, czyli już po rozpoczęciu rozgrywek ligowych 2020/2021. Stawką okręgowego Pucharu jest możliwość gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym, gdzie będzie można natrafić na zespoły z Ekstraklasy.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.