Jesteś tutaj: HomeSportZawisza w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski

Zawisza w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 18 lipiec 2020 18:52

Dla kibiców najważniejszym wydarzeniem było jednak, to że mecz okręgowego Pucharu Polski przeciwko Sparcie Brodnica to powrót po kilku latach na stadion Zawiszy przy ulicy Gdańskiej. Sobotni mecz pucharowy obejrzało około tysiąca widzów – z uwagi na zagrożenie epidemiczne trzeba było wprowadzić ograniczenia.

Mecz dobrze rozpoczęli niebiesko-czarni od dwóch bramek Kamila Żylskiego w 10 i 14 minucie. Przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gości i Sparta zdobyła dzięki strzałowi Adama Reise gola kontaktowego. W drugiej odsłonie Bartosz Zalewski doprowadził do wyrównania, ale radość Sparty nie trwałą zbyt długo, bowiem 4 minuty później (64 minuta) hat tricka skompletował Żylski. Sparta do samego końca meczu walczyła o remis gwarantujący dogrywkę. Niebiesko-czarni jednak zwycięstwo 3:2 doprowadzili do końca.