Jesteś tutaj: HomeSportW sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 04 sierpień 2020 18:03
W sierpniu rusza sezon  lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej Fot: Paweł Skraba / PZLA

Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 

Pandemia COVID-19 dość mocno pokrzyżowała życie sportowe, wiele rozgrywek zostało wstrzymanych, w przypadku lekkiej atletyki sezon opóźnił się o kilka tygodni, na dobre rozkręci się w sierpniu -  Trwająca wciąż pandemia koronawirusa sprawia, że rozmowy z zawodnikami zagranicznymi są bardzo trudne, ale już mamy kilku potwierdzonych, a o następnych walczymy. Jestem dobrej myśli i liczę, że jeszcze kilka znaczących w świecie lekkiej atletyki nazwisk uda się pozyskać – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału.

 

II Memoriał Ireny Szewińskiej to będzie najprawdopodobniej najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w tym roku. Czeka nas próba bicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, do której przygotowuje się znany bydgoszczanom Marcin Lewandowski.


– Dla mnie Memoriał Ireny Szewińskiej jest bardzo ważny, bo znałam panią Irenę, bardzo szanowałam i lubiłam, bo była naprawdę „do rany przyłóż”. Ten start, razem z Memoriałem Kamili Skolimowskiej, są dla mnie najważniejsze. Chciałabym pokazać, że mimo utrudnionych warunków treningowych dobrze przepracowałam czas pandemii – mówi inna bydgoska biegaczka Ewa Swoboda.

 

To nie jedyna duża impreza w naszym województwie, dwa tygodnie po Bydgoszczy we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Polski, będą to jednak zawody już niższej rangi od tych bydgoskich.

 

Bilety na II Memoriał Ireny Szewińskiej można kupić w cenie 10 i 20 zł.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021