Jesteś tutaj: HomeSportNiespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 30 wrzesień 2020 20:56

Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

Zawisza zmierzył się w IV rundzie z BKS Bydgoszcz, zespołem który również występuje jak niebiesko-czarni w IV lidze, ale za dobrze tego sezonu nie rozpoczął, gdy Zawisza jest jednym z pretendentów do awansu. Były to zatem derby Bydgoszcz, a derby lubią rządzić się swoimi prawami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla BKS, ostatecznie wynik ten to 3:2.

 

Unia Solec Kujawski wyeliminowała z kolei inny bydgoski zespół Polonię Bydgoszcz wynikiem 0:2. Z bydgoskich klubów w dalszych rozgrywkach pozostaje jedynie Chemik Bydgoszcz, który rozgromił Cuiavię Inowrocław 4:0. Sportis Łochowo wygrał skromnie 1:0 z Pomorzaninem Serock i również znajduje się w grze.

 

BKS Bydgoszcz, który dzisiaj sensacyjnie wyeliminował Zawiszę, w sobotę podejmie Sportis Łochowo.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj