Jesteś tutaj: HomeSportCzterech pretendentów do III ligi po 10 kolejkach

Czterech pretendentów do III ligi po 10 kolejkach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 04 październik 2020 19:35

Za nami 10 kolejek IV ligi kujawsko-pomorskiej, po których wyłoniła się grupa zespołów, które zacięcie walczą o awans do IV ligi – Włocłavia Włocławek (22 punkty – rozegrany jeden mecz więcej), Lider Włocławek, Sportis Łochowo i Zawisza Bydgoszcz (po20 punktów). Pomiędzy tymi klubami nie doszło jeszcze do bezpośrednich pojedynków, stąd też trudno ich siłę ze sobą porównywać. Przygotowaliśmy zestawienie, które pozwoli jednak pewne rzeczy zobrazować.

Dalej możemy wyłonić kluby, które nazwijmy ,,z aspiracjami” - Sparta Brodnica, Legia Chełmża, Chemik Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz, Pogoń Mogilno, Kujawianka Izbica Kujawska i Wda Świecie – które do grona pretendentów na dzisiaj nie są zaliczane, ale odbierają pretendentom punkty, przez co rozgrywki ligowe są ciekawsze. Weźmy przykład Kujawianki Izbica Kujawska, która zajmuje 7 lokatę, z w miarę sporą strat do pretendentów, która przegrała jedynie z Włocłavią, remisując z Zawiszą i Sportisem, a wczoraj sensacyjnie pokonując Lidera. Przygotowaliśmy zestawienie pojedynków Sportisu, Zawiszy, Lidera i Włocłavi z tymi klubami (za wyjątkiem Wdy Świecie, z którą żaden z tych zespołów się jeszcze nie mierzył).

 


Wyłonić możemy jeszcze jedną grupę klubów, które widać, że znacząco odbiegają od poziomu ligi, z którymi pretendenci do awansu wygrywają wynikami ,,hokejowymi”.

 

Niespodzianka we Włocławku

Dzisiaj – niedziela – rozegrano tylko jeden mecz kończący 10 kolejkę, w którym Włocłavia Włocławek niespodziewanie przegrała 1:2 z Lechem Rypin. Ten zespół kilka tygodni temu Zawisza pokonał 5:0. Oznacza to, że wszyscy czterej ,,pretendenci" stracili w 10 kolejce punkty, najlepiej wypadł Sportis, który z konfrontacji z BKS Bydgoszcz zdobył 1 punkt.

 

Kluczowe spotkania za kilka tygodni

Na najciekawsze mecze rundy musimy jeszcze trochę poczekać – za 3 tygodnie Sportis Łochowo podejmie Włocłavię, tydzień później do Włocławka na pojedynek z Włocłavią pojedzie Zawisza. Kolejkę później Sportis i Zawisza staną naprzeciwko sobie. W tym roku zobaczymy jeszcze konfrontację Sportisu (14-15 listopada), a później Zawiszy (21-22 listopada – ostatnia kolejka w tym roku) z Liderem. Po nowym roku dojdzie do derbów Włocławka pomiędzy Włocłavią i Liderem oraz do spotkania Sportisu z Chemikiem.

 

Następnie zespoły, które zajmą lokaty od 1 do 7 będą grały przeciwko sobie dwukrotnie w ramach podgrupy mistrzowskiej (taki nietypowy harmonogram ma związek z niedokończeniem sezonu 2019/2020 z powodu COViD-19). Czekają nas zatem i po nowym roku bardzo ciekawe pojedynki.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj