Jesteś tutaj: HomeSportSportis i Chemik wywalczyli grupę mistrzowską

Sportis i Chemik wywalczyli grupę mistrzowską

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 13 marzec 2021 20:08

Po przerwie zimowej wznowione zostały rozgrywki IV ligi – najciekawsze dzisiaj były jednak nie mecze z udziałem ,,wielkiej trójki”, która już jesienią wywalczyła awans do grupy mistrzowskiej, ale tych zespołów, których to czy będą walczyć wiosną o awans czy utrzymanie się jeszcze nie rozstrzygnęło. Przypomnijmy – w grupie mistrzowskiej o awans do III ligi będzie grać 7 najlepszych zespołów, pozostali zaś wiosną będą walczyć o utrzymanie w IV lidze.

Do końca rundy zasadniczej pozostała jeszcze kolejka, zatem ostatecznie wszystko rozstrzygnie się za tydzień, dużo się jednak wyklarowało dzisiaj. Sportis Łochowo pokonał dzisiaj Start Pruszcz Pomorski 3:1 , natomiast Chemik Bydgoszcz na wyjeździe wygrał 1:2 z Wdą Świecie. Dla obu klubów oznacza to awans do grupy mistrzowskiej. Za tydzień Chemik podejmie Sportis, co się zapowiada na jeden z najciekawszych meczów na zakończenie rundy zasadniczej. W grupie mistrzowskiej zobaczymy też Kujawiankę Izbice Kujawską, która zremisowała 1:1 ze Spartą Brodnica.

 

Gra toczy się zatem o to który klub jako siódmy wejdzie do siódemki. 29 punktów ma Pogoń Mogilno, która za tydzień pauzuje (dzisiaj wygrana 2:1 nad Chełminianką Chełmno) oraz po 26 punktów mają Sparta Brodnica i Legia Chełmża, które z kolei ze sobą zmierzą się za tydzień. Legia przegrała w bezpośrednim pojedynku z Pogonią, więc nawet zwycięstwo nad Spartą jej nic nie da. Sparta z Pogonią zremisowała, stąd też liczyć będzie się bilans bramkowy, który już teraz jest dla Sparty korzystniejszy. Jeżeli zatem Sprarta wygra za tydzień z Legią to wejdzie do grupy mistrzowskiej w miejsce Pogoni, w przypadku innego wyniku – remisu lub zwycięstwa Legi, to w grupie mistrzowskiej zobaczymy Pogoń. Całkowite szansę na awans do TOP7 stracił BKS Bydgoszczy, który dzisiaj przegrał 0:3 z Lechem Rypin.

 

Na szczycie tabeli natomiast faworyci nie zawiedli – Zawisza Bydgoszcz pokonał 2:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski, Lider Włocławek na wyjeździe wygrał 0:2 z Kujawiakiem Kowal, natomiast Włocłavia Włocławek pokonała zaś 2:0 Cuiavię Inowrocław. Za tydzień wielkie derby Włocława, czyli mecz Włocłavia – Lider, będący hitem kolejki.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021