Jesteś tutaj: HomeSportDerby Włocławka dla Włocłavi. Pojedynek Chemika ze Sportisem bez rozstrzygnięcia

Derby Włocławka dla Włocłavi. Pojedynek Chemika ze Sportisem bez rozstrzygnięcia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 27 marzec 2021 21:15

Rozgrywki miały być w niższych ligach zawieszone do 9 kwietnia z powodu sytuacji epidemicznej, w ostatnich dniach K-PZPN zgodził się jednak na rozegranie meczów IV ligi, co pozwoliło w ten weekend zakończyć rundę zasadniczą. Ciekawe były szczególnie trzy mecze.

Hitem kolejki były derby Włocławka – Lider podejmował Włocłavię, ten pojedynek zakończył się zwycięstwem tego drugiego klubu w stosunku 2:4. Oznacza to, że Włocłavia kończy rundę zasadniczą jako wicelider z dorobkiem 42 punktów. Liderem jest Zawisza z 45 punktami. Lider Włocławek z dorobkiem 39 punktów zajmuje trzecią lokatę.

 

Kolejny ciekawy mecz to starcie Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo, którego stawką było 4 miejsce. W piątek ten mecz zakończył się remisem 1:1, co oznacza, że czwartą lokatę z dorobkiem 34 punktów utrzymuje Sportis. Piąte miejsce zajmuje Kujawianka Izbica Kujawska z 33 punktami, która bez problemu na zakończenie wygrała w Inowrocławiu z miejscową Cuiavią. Chemik ma punt mniej i kończy rundę z 32 punktami.

 

Istotny był też pojedynek Sparty Brodnica z Legią Chełmża. Gdyby mecz ten wygrała Sparta to zakończyłaby rundę zasadniczą na 7 lokacie, ostatniej gwarantującej grę w grupie mistrzowskiej. Mecz wygrała jednak w stosunku 0:1 Legia, co pozwoliło jej z dorobkiem 29 punktów zrównać się do Pogoni Mogilno, jednak Pogoń dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu zajmuje siódmą lokatę.

Zawisza Start Pruszcz Pomorski pokonał 2:1 jeszcze przed lockdownem.

 

Tym samym została wyłoniona grupa mistrzowska: Zawisza Bydgoszcz, Włocłavia Włocławek, Lider Włocławek, Sportis Łochowo, Kujawianka Izbica Kujawska, Chemik Bydgoszcz i Pogoń Mogilno, które walczą o awans do III ligi. Pozostałe zespoły będą bronić się przed spadkiem do V ligi. Te kluby zmierzą się ze sobą jeszcze dwa razy (licząc, że sytuacja epidemiczna na to pozwoli). Harmonogram spotkań grupy mistrzowskiej oraz grupy spadkowej rozlosuje K-PZPN.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021