Jesteś tutaj: HomeSportChemik zdobywa punkty walkowerem kosztem wicelidera

Chemik zdobywa punkty walkowerem kosztem wicelidera

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 29 marzec 2021 13:02

Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) głosi rzymska maksyma prawnicza, która ma także zastosowanie w sporcie, choć nie zawsze odzwierciedla to co się działo na boisku. 5 września 2020 roku w ramach rozgrywek IV ligi Włocłavia Włocławek podejmowała Chemika Bydgoszcz, ten mecz wygrali gospodarze 2:1, ale z uwagi na naruszenie regulaminu mecz ten wygrywa jednak Chemik, co minimalnie przemeblowało układ w tabeli po rundzie zasadniczej.

W 80 minucie tego meczu trener Włocłavi dokonał zmiany zawodnika młodzieżowego, w rezultacie gospodarze grali z tylko jednym młodzieżowcem na boisku, gdy przepisy nakazują obecność dwóch młodzieżowców na boisku. W połowie stycznia K-PZPN sprawę ostatecznie zbadał stwierdzając naruszenie przez Włocłavię regulaminu – ostatecznie ten mecz ustalając jako walkower 0:3 dla Chemika.

Beneficjentem tego tej decyzji jest lider bydgoski Zawisza, który dzięki temu ma 6 punktów nad wiceliderem Włocłavią. Włocłavia pozycję wicelidera utrzymuje, ale ma identyczną liczbę punktów co trzeci Lider Włocławek.

To rozstrzygnięcie pozwala natomiast Chemikowi awansować na 4 lokatę, wyprzedzając Sportis Łochowo i Kujawiankę Izbicę Kujawską. Siedem najlepszych zespołów w ramach grupy mistrzowskiej zmierzy się ze sobą w tym sezonie jeszcze dwukrotnie, stawką jest awans do III ligi.