Jesteś tutaj: HomeSportBraki organizacyjne władz Zawiszy rozeszły się po kościach

Braki organizacyjne władz Zawiszy rozeszły się po kościach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 31 lipiec 2013 13:53

Wojewoda Ewa Mes nie przychyliła się do wniosku policji o zamknięcie trybuny ,,B”. Oznacza to, że można śmiało kupować bilety na ten sektor na mecz z Pogonią Szczecin. Przez najbliższe trzy mecze (z Pogonią, Podbeskidziem i Cracovią) zamknięty zostanie natomiast sektor ,,D”., dla kibiców przyjezdnych.

Wojewoda na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wydała decyzję zakazującą WKS „Zawisza” Bydgoszcz S.A. z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163 przeprowadzenie imprez masowych – meczy - z udziałem kibiców drużyn przyjezdnych – zamknięcie trybuny D na 3 mecze – czytamy w komunikacie wojewody - Decyzja jest skutkiem zaniedbań ze strony organizatora podczas meczu piłkarskiego, pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz i Jagielloni Białystok, który odbył się 20 lipca br. w Bydgoszczy.

 

Dzisiaj Urząd Miasta Bydgoszczy na wniosek klubu ograniczył liczbę kibiców z 15 tys. na 8 tys. Oznacza to mniejsze koszty organizacji meczu.

Kwestią do dzisiaj niewyjaśnioną jest natomiast komunikat klubu z poniedziałku, gdy sugerowano, że zamknięcie trybuny miało być karą za odpalenie rac w czasie meczu z Jagiellonią. Wniosek policji jak możemy chociażby odczytać w komunikacie wojewody, dotyczył zaniedbać organizacyjnych ze strony klubu.

 

Do dzisiaj klub nam nie udzielił informacji, dlaczego w poniedziałek wprowadzono opinie publiczną błąd, zrzucając odpowiedzialność za wniosek policji na kibiców. 

 

Tym razem sprawa zakończyła się pozytywnie dla klubu, miejmy nadzieje, że z tej sytuacji zostaną wyciągnięte odpowiednie lekcje. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy