Jesteś tutaj: HomeSportZawisza przegrywa z Rosjanami

Zawisza przegrywa z Rosjanami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 05 luty 2014 19:20

W hiszpańskiej Marbelli, gdzie piłkarze Zawiszy przebywają obecnie na zgrupowaniu, w ramach sparingu zmierzyli się z czwartą drużyną ligi rosyjskiej Dinamem Moskwa. Minimalnie lepsi okazali się Rosjanie. Był to ostatni mecz sparingowy rozgrywany na Półwyspie Iberyjskim.

Zawisza dość słabo spisywał się w pierwszej połowie, przez co dość szybko prowadzenie 2:0 zdobyli rywale. Już w 13 minucie z rzutu wolnego bramkarza Zawiszy – Wojciecha Kaczmarka pokonał Christian Noboa. Niecałe 10 minut później wynik na 2:0 podwyższył Kevin Kuranyi.  Przy takim wyniku zakończyła się pierwsza połowa.

Do odrabiania strat niebiesko-czarni ruszyli w drugiej połowie.  W 47 minucie wykorzystując dośrodkowanie od Pawła Wojciechowskiego Andre Micael pokonał uderzeniem z główki bramkarza Dinama – Władimira Gabułowa.

Zawisza w tym meczu występował w składzie dobrze znanym z rundy jesiennej. Jedynym nowym zawodnikiem który wystąpił był asystujący przy bramce Micaela Wojciechowski. Trener Tarasiewicz nie zdecydował się wystawić także zawodników młodzieżowych i grających w IV ligowych rezerwach.

Dość dobrze w tym meczu prezentował się z kolei Portugalczyk Luis Carlos.  Trenerem Dinama jest były szkoleniowiec Wisły Kraków – Dan Petrescu.

Zawisza Bydgoszcz – Dinamo Moskwa 1:2

Skład Zawiszy: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, André Micael (82’ Łukasz Skrzyński), Łukasz Skrzyński (46’ Paweł Strąk), Sebastian Ziajka (46’ Piotr Petasz) - Jakub Wójcicki, Kamil Drygas, Hermes (46’ Paweł Wojciechowski), Sebastian Dudek, Luís Carlos - Vahan Gevorgyan (46’ Bernardo Vasconcelos).

Więcej testowanych zawodników można było zobaczyć w rozgrywanym kilka dni temu sparingu z jedną ze słabszych drużyn w rumuńskiej lidze Otelul. Ten mecz Zawisza przegrał minimalnie w stosunku 0:1.

W przyszłą sobotę Zawisza zmierzy się w ramach 22 kolejki T-Mobile Ekstraklasy na wyjeździe z Cracovią Kraków.