Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszcz w grze o Puchar Interkontynentalny IAAF

Bydgoszcz w grze o Puchar Interkontynentalny IAAF

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 16 kwiecień 2014 11:34

Co 4 lata w ramach dwudniowych zawodów Pucharu Interkontynentalnego rywalizują ze sobą 4 reprezentacje – Europy, Ameryki, Afryki oraz Azji-Oceanii. IAAF poinformował dzisiaj, że o organizacje tej imprezy w 2018 roku walczyć będzie czeska Ostrawa z Bydgoszczą.

- Dziś Polska jest gotowa przeprowadzić nawet mistrzostwa świata seniorów na stadionie – niestety dziś brak nam obiektu, który mógłby przyjąć takie zawody.  Wraz z prezesem Skuchą uznaliśmy, że możemy ugościć zatem puchar interkontynentalny. Jest to impreza, w której startują najlepsi lekkoatleci świata. Polska i Bydgoszcz zasługują na tę imprezę! – wyjaśnia Krzysztof Wolsztyński z Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który na stadionie bydgoskiego Zawiszy zorganizował Mistrzostwa Świata Juniorów.

 

Ostrawa jest godnym rywalem ale od naszych przyjaciół z Czech mamy większe doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko aby wygrać z Ostrawą – zapowiada Wolsztyński.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj