Jesteś tutaj: HomeSportŻużelPolonia ma skład na sezon 2013
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 318

Polonia ma skład na sezon 2013

Napisane przez  piątek, 21 grudzień 2012 14:40

O zakontraktowaniu trzech zawodników poinformowali w piątek działacze Polonii Bydgoszcz. Nowym liderem zespołu został Amerykanin Greg Hancock.

 

"Herbie" nigdy wcześniej nie miał okazji startować w bydgoskim klubie. Przed miejscową publicznością pokazywał się jednak m.in. podczas turniejów Grand Prix. Zwycięstwem dla Amerykanina zakończyła się impreza w 2008 roku. Wówczas w Bydgoszczy Hancock wygrał przed Nickim Pedersenem i Tomaszem Gollobem. Dwa lata wcześniej uplasował się na drugim miejscu za Nickim Pedersenem.

 

Drugim zawodnikiem, który zdecydował się dołączyć do Polonii jest Hans Andersen. Duńczyk w poprzednim sezonie był czwartym pod względem skuteczności jeźdźcem GTŻ Grudziądz. Wcześniej reprezentował barwy Stali Gorzów, Unibaksu Toruń, Wybrzeża Gdańsk, Atlasu Wrocław, TŻ Lublin, TŻ Opole i Startu Gniezno.

Nową twarzą w Polonii jest również Australijczyk Davey Watt. Swój największy sukces osiągnął w 2007 roku, kiedy z reprezentacją Australii sięgnął po brązowy medal Drużynowego Pucharu Świata. W swojej karierze zdobył też m.in. trzy złote krążki w brytyjskiej Elite League.

 

Wraz z odejściem Emila Sajfutdinowa, w Bydgoszczy nie zabraknie zawodników rodem zza wschodniej granicy. Nowym nabytkiem Polonii jest sprowadzony z Falubazu Zielona Górą młody Rosjanin Aleksandr Łoktajew.

 

Nowy zarząd bydgoskiego klubu miał tylko kilka tygodni na zmontowanie nowego składu. Prezes Jarosław Deresiński i dyrektor sportowy Jerzy Kanclerz uporali się z tym problemem w niespałne piętnaście dni i szybko znaleźli wspólny język. - Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na zbudowanie nowego zespołu. Przy ograniczonym budżecie i

przebranym rynku transferowym nie było to łatwe zadanie - przyznał nowy prezes Polonii.

 

Skład Polonii Bydgoszcz na sezon 2013:

 

Greg Hancock (9,27)
Krzysztof Buczkowski (7,57)
Aleksandr Łoktajew (6,28)
Robert Kościecha (6,18)
Hans N. Andersen (5,63)
Szymon Woźniak (4,67)
Mikołaj Curyło (4,42)

Suma KSM drużyny wynosi 39,60.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021