Sport na Kujawach https://www.portalkujawski.pl Fri, 17 May 2024 03:57:13 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Wojsko chce kupić od UTP kompleks w centrum miasta https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18026-wojsko-chce-kupic-od-utp-kompleks-w-centrum-miasta https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18026-wojsko-chce-kupic-od-utp-kompleks-w-centrum-miasta Wojsko chce kupić od UTP kompleks w centrum miasta

Główny kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mieści się przy ulicy prof. Kaliskiego w Fordonie, uczelnia posiada jednak również obiekty w centrum miasta. Polityka władz UTP dąży natomiast do konsolidacji uczelni przy głównym kampusie, stąd też przygotowywana jest inwestycja związana z jego rozbudową.

W 2018 roku w obecności ówczesnego wicepremiera Jarosława Gowina podpisano umowę, na mocy której Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rozbudowę fordońskiego kampusu przeznaczy 30 mln zł (wartość całej inwestycji szacuje się na 47 mln zł). Inwestycje zobowiązał się wesprzeć również marszałek województwa.

 

Uczelnia chcąc pozyskać wkład na tę inwestycję przez lata prowadziła rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, w sprawie sprzedaży Województwu Kujawsko-Pomorskiemu budynku przy ulicy Kordeckiego 20. Jest on oddalony dość daleko od fordońskiego kampusu, przez co uniemożliwia płynne przemieszczanie się studentów pomiędzy zajęciami, stąd też jego zbycie wpisywało się w politykę konsolidacyjną. W 2017 roku Urząd Marszałkowski wycofał się z rozmów.

 

W poniedziałek na UTP gościł minister Łukasz Schreiber, wraz z wiceministrem MON Sebastianem Chwałkiem, wizyta w głównej mierze dotyczyła prezentacji zbudowanego w ciągu zaledwie kilku tygodni przez bydgoskich naukowców prototypu respiratora UMC01, o którym wielokrotnie pisaliśmy. Uczelnia informuje, że w trakcie tej wizyty wiceminister Chwałek miał poinformować, że w Ministerstwie Obrony Narodowej zapadła decyzja o kupnie budynku przy ulicy Kordeckiego.

 

Portal metropoliabydgoska.pl informuje, że w trakcie piątkowej debaty kandydatów na nowego rektora UTP, urzędujący rektor prof. Tomasz Topoliński, który zabiega o kolejną kadencję, poinformował, że budynek ma być zbyty za cenę 16,5 mln zł.

 

Nowego rektora poznamy w piątek 5 czerwca.

 

]]>
Bydgoszcz Wed, 03 Jun 2020 00:06:36 +0200
Bydgoski żłobek zamknięty przez sanepid z powodu COVID-19 https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18030-bydgoski-zlobek-zamkniety-przez-sanepid-z-powodu-covid19 https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18030-bydgoski-zlobek-zamkniety-przez-sanepid-z-powodu-covid19 Bydgoski żłobek zamknięty przez sanepid z powodu COVID-19

Od ubiegłej niedzieli (24 maja) nie odnotowano żadnych przypadków zarażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Wczoraj do sanepidu dotarła informacja o potwierdzonym przypadku zachorowania w żłobku ,,Sloneczko” nieopodal Placu Poznańskiego. Zapadła decyzja o zamknięciu placówki.

Żłobki i przedszkola zostały ponownie otwarte w ramach odmrażania gospodarki 4 maja, władze Bydgoszczy się nie śpieszyły jednak, wskazując za priorytet wdrożenie procedur bezpieczeństwa sanitarnego, stad też część żłobków otwarto 18 maja, a część jak ,,Słoneczko” 25 maja.

 

Wojewódzka Stacja Epidemiczno-Sanitarna po informacji o zachorowaniu jednej opiekunek objęto pozostałych pracowników żłobka oraz rodziców dzieci kwarantanną. Planuje się też przebadanie na obecność COVID-19 pracowników żłobka. Od wyników tych testów zależeć będzie czy mamy do czynienia z incydentalnym zachorowaniem, czy bydgoski żłobek może stać się źródłem nowego ogniska COVID-19.

 

]]>
Bydgoszcz Tue, 02 Jun 2020 16:25:56 +0200
W Bydgoszczy pojawiły się bilboardy nawiązujące do kontrowersji w radiowej ,,Trójce” https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18029-w-bydgoszczy-pojawily-sie-bilboardy-nawiazujece-do-kontrowersji-w-radiowej-trojce https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18029-w-bydgoszczy-pojawily-sie-bilboardy-nawiazujece-do-kontrowersji-w-radiowej-trojce W Bydgoszczy pojawiły się bilboardy nawiązujące do kontrowersji w radiowej ,,Trójce”

,,wyPAD z Pałacu” - takie hasło pojawiło się na dwóch bilboardach na bydgoskich ulicach, nie wykluczone jednak, że będzie ich więcej. Nośniki reklamowe wykupił Komitet Obrony Demokracji za swoje składki i środki pozyskane od sympatyków.

 

Dalej na bilboardzie napisano ,,1. miejsce w 2020 głosowaniu na Listę Przebojów Trójki”. Mamy tutaj zatem do czynienia z nawiązaniem do odejścia wielu pracowników Trzeciego Programu Polskiego Radia i zamieszania wokół notowania, które ostatecznie wygrał niepoprawny politycznie utwór Kazika Staszewskiego.

 

Hasło ,,wyPAD z Pałacu” - jak się dowiadujemy adresowane jest do głowy państwa prezydenta Andrzeja Dudy i ma mobilizować elektorat jemu negatywny do popierania kandydatów opozycji. Czy bilboard będzie w tej części czytelny, zobaczymy podczas wyborów, których daty póki co jeszcze nie ustalono.

 

Na zdjęciu bilboard powieszony przy ulicy Fordońskiej.

 

]]>
Bydgoszcz Tue, 02 Jun 2020 16:09:00 +0200
Nie tylko polityką działacz żyje https://www.portalkujawski.pl/inowroclaw/item/18028-nie-tylko-polityka-dzialacz-zyje https://www.portalkujawski.pl/inowroclaw/item/18028-nie-tylko-polityka-dzialacz-zyje Nie tylko polityką działacz żyje

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka, dzień w którym w sposób bardziej szczególny niż zazwyczaj w oku uwagi rodziców znalazły się ich pociechy. Nie wszystkie dzieci mają jednak rodziców, stąd też warto zwrócić też uwagę na mieszkańców Domów Dziecka. Zbiórkę upominków dla tego typu placówek w naszym województwie zorganizowali działacze Ruchu Narodowego.

Ruch Narodowy jak każda formacja mająca reprezentantów w parlamencie w ostatnim czasie pochłonięty był wyborami prezydenckimi. Struktury w województwie kujawsko-pomorskim postanowiły jednak na chwilę od polityki się oderwać organizując zbiórkę dla Domów Dziecka. Obdarowane zebranymi upominkami zostały placówki w Bydgoszczy, Gniewkowie i w Toruniu. W przypadku Bydgoszczy obdarowano placówkę przy ulicy Stolarskiej.

 

 

]]>
Inowrocław Tue, 02 Jun 2020 15:56:51 +0200
Morawiecki: pandemia koronawirusa to kryzys, jakiego nie widzieliśmy od lat; naród zdał egzamin https://www.portalkujawski.pl/region/item/18025-morawiecki-pandemia-koronawirusa-to-kryzys-jakiego-nie-widzielismy-od-lat-narod-zdal-egzamin https://www.portalkujawski.pl/region/item/18025-morawiecki-pandemia-koronawirusa-to-kryzys-jakiego-nie-widzielismy-od-lat-narod-zdal-egzamin Morawiecki: pandemia koronawirusa to kryzys, jakiego nie widzieliśmy od lat; naród zdał egzamin

Pandemia koronawirusa to kryzys, jakiego nie widzieliśmy od dziesiątek lat; uniknęliśmy zagrożeń, cały naród zdał ten egzamin, bo byliśmy razem i bądźmy razem - mówił premier Mateusz Morawiecki. Nie słuchajcie brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się kłamstwem, obłudą i oszustwem - dodał.

 

Premier wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim podczas konferencji prasowej podsumował działania jakie były podejmowane w związku z epidemią koronawirusa.

 

Premier zwrócił uwagę, że pandemia koronawirusa to kryzys, jakiego "politycy, lekarze, służba zdrowia, ludzie nie widzieli od dziesiątek lat", kryzys który spowodował, że najbogatsze państw świata miały ogromne problemy z ratowaniem ludzi. "Wtedy w tamtym momencie trzeba było podejmować dramatyczne decyzje; trzeba było je podejmować w imię najwyższych wartości, które są dla nas wyznacznikiem działaniem; to wartością jest ratowanie każdego ludzkiego życia" - mówił Morawiecki. "Wtedy staliśmy wobec wielkiego znaku zapytania i decyzje trzeba było podejmować błyskawicznie" - dodał szef rządu.

 

Podkreślił, że Polska jako jedno z pierwszych państw zamknęła granice i wprowadziła kontrole sanitarne, a kilka dni po zarejestrowaniu pierwszego przypadku koronawirusa wprowadzono zakaz organizowania zgromadzeń masowych, "które w Europie Zachodniej, w najbogatszych krajach świata doprowadziły do wielkich tragedii, do apokaliptycznych obrazów, do śmierci dziesiątek tysięcy ludzi i to śmierci w samotności".

 

Premier zauważył, że zgonów z powodu koronawirusa było w krajach Europy Zachodniej średnio 15 razy więcej na milion mieszkańców niż w Polsce. "To był czas, kiedy Polska potrzebowała jedności. Potrzebowaliśmy zjednoczenia, dlatego zapraszałem opozycję na spotkania, dlatego pan prezydent organizował spotkania w ramach RBN. Wyciągnęliśmy rękę do opozycji, chcieliśmy rozmawiać. To był czas, kiedy bardzo wiele osób było w ogromnej niepewności" - mówił premier.

 

"Jeśli dziś mogę spokojnie spojrzeć w lustro to przede wszystkim dlatego, że kiedy jeżdżę po kraju i spotykam się z ludźmi - pielęgniarkami, lekarzami, nauczycielami, rolnikami, ludźmi wszystkich zawodów to, to oni też wiedzą i czują, że tamte decyzje podejmowane w dramatycznych okolicznościach były właściwe" - podkreślił Morawiecki.

 

Jak dodał, dla obecnego rządu godność i życie ludzkie są najwyższymi wartościami. "Wtedy (na początku pandemii) byli też, niestety, tacy ludzie, którzy nie chcieli współpracować. To część prominentnych działaczy opozycji, która wraz z wysługującymi się im mediami starała się huśtać tą łodzią, czyli zamiast dbać o spokój i pomagać, to starali się rzucać piach w tryby" - zauważył premier.

 

"My powiedzieliśmy temu stanowcze +nie+. Jesteśmy jednością. Jesteśmy solidarni" - podkreślił. Premier pytał jednocześnie, czy ktoś wierzy w to, że w czasach opozycji ta organizacja byłaby lepsza. "Przede wszystkim byłaby gigantyczna dziura budżetowa; taka była w ich czasach, w czasach PO, Koalicji Obywatelskiej, partii Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budki" - powiedział Morawiecki. "Wtedy sytuacja budżetu była taka, że nie byłoby nawet stać państwa na taką obronę" - zauważył premier.

 

Premier dodał, że "dzięki dyscyplinie, dzięki spójności narodu polskiego, naród przechodzi tę walkę zwycięsko". "Za tę zwycięską walkę, za tę trudną drogę chcielibyśmy podziękować, za dyscyplinę, za solidarność" - mówił szef rządu. Ocenił, że kryzys spowodowany koronawirusem jest największym kryzysem, który spadł w ostatnich latach na świat.

 

"Dzisiaj warto spytać tych, którzy wraz z wysługującymi się im mediami nie maja nawet odwagi przypomnieć jaka była wtedy sytuacja; nie mają odwagi podkreślić jak Polska, kraj który jest na dorobku poradziła sobie z tymi najtrudniejszymi od dziesięcioleci decyzjami i z tą sytuacją, która mogła doprowadzić do apokaliptycznej wizji" - mówił Morawiecki przypominając obrazy jak m.in. we Włoszech wywożono ciężarówkami zmarłych i chowano ich w zbiorowe groby, bo nie nadążano z chowaniem zmarłych. Jak dodał miało miejsce odłączanie ludzi od respiratorów, ludzi starszych, którzy nie byli leczeni. "To wszystko w krajach Europy Zachodniej, to wszystko w Stanach Zjednoczonych" - wskazał.

 

Morawiecki podkreślił, że dzisiaj "w analizach różnych instytutów Polska jest na czołowym miejscu jako ten kraj, który ratował każdego człowieka, ratował przed śmiercią w samotności". "Miejcie odwagę przypomnieć jak to wtedy wyglądało naprawdę; nie macie tej odwagi" - oświadczył premier.

 

Szef rządu podziękował ministrom Szumowskiemu i Kamińskiemu "za tamte trudne decyzje". "Decyzje odważne, które uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej. Uratowały i spowodowały, że dzisiaj możemy walczyć już o tę normalność, że dzisiaj idziemy w lepszy kierunku, możemy iść lepszą drogą, bezpieczniejszą dla zdrowia, bezpieczniejszą dla ratowania miejsc pracy i dziękuje za to, dziękuje za to wszystkim rodakom, dziękuje wszystkim Polakom za tak wspaniałą postawę, za to, że byliśmy i jesteśmy razem" - mówił Morawiecki.

 

"Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się kłamstwem, fałszem, obłudą i oszustwem. My wiemy, bo pamięć ludzka nie jest tak krótka, jak było w marcu, jak było w kwietniu, jakich zagrożeń uniknęliśmy i cały naród zdał ten egzamin, bo byliśmy razem i bądźmy razem" - podkreślił premier Morawiecki. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski, Grzegorz Bruszewski, Marcin Chomiuk

 

rbk/ mchom/ par/

 

]]>
Regionalne Tue, 02 Jun 2020 12:45:09 +0200
Czym większa firma, tym rzadziej korzysta z instrumentów Tarczy Antykryzysowej https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18024-czym-wieksza-firma-tym-rzadziej-korzysta-z-instrumentow-tarczy-antykryzysowej https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18024-czym-wieksza-firma-tym-rzadziej-korzysta-z-instrumentow-tarczy-antykryzysowej Czym większa firma, tym rzadziej korzysta z instrumentów Tarczy Antykryzysowej

55 procent firm (biorących udział w ankiecie skupionych w związku Pracodawcy Pomorza i Kujaw skorzystało z wsparcia w ramach rządowych instrumentów Tarczy Antykryzysowej. Sama ocena instrumentów oferowanych przez administrację rządową jest różna, czym mniejsze przedsiębiorstwo tym wyższa.

 

Pracodawcy Pomorza i Kujaw to jedna z największych organizacji pracodawców z siedzibą w Bydgoszczy. Skupia obecnie 208 firm, w badaniu ankietowym udział wzięło 141 przedsiębiorstw, z których 55% skorzystało z Tarczy Antykryzysowej. W przypadku mikroprzedsiębiorstw ze wsparcia skorzystało 70% ankietowanych, jeżeli chodzi o duże i średnie przedsiębiorstwa jest to już tylko 27%. Przedsiębiorcy wskazują na zbyt skomplikowane procedury i zbyt dużą biurokrację, wskazując, że pozytywnym wyjątkiem są jedynie instrumenty oferowane przez Polski Fundusz Rozwoju. Główną barierą w uzyskaniu wsparcia jest problem z wykazaniem spadków obrotów w wyznaczonych okresach. Przedsiębiorcy planują jednak dalej próbować.

 

W skali 1-10 średnia ocena instrumentów Tarczy Antykryzysowej to 4,64, najwyższa wśród mikroprzedsiębiorstw 4,92. Co jednak istotne, co czwarty badany podmiot ocenił wartość pomocy powyżej 5.

 

W podobnej skali kondycje swoich firm w kryzysie oceniono na średnio 5,16, najwyższej wśród średnich firm 5,5, a najniższej wśród mikroprzedsiębiorstw 4,32.

 

Główna obawa jaka dzisiaj dotyka bydgoskich przedsiębiorców to niepokój o zachowanie płynności finansowej.

]]>
Bydgoszcz Tue, 02 Jun 2020 12:08:03 +0200
Prof. Horban: musimy się przygotować na powrót epidemii jesienią https://www.portalkujawski.pl/magazyn/item/18023-prof-horban-musimy-przygotowac-sie-na-powrot-epidemii-jesienia https://www.portalkujawski.pl/magazyn/item/18023-prof-horban-musimy-przygotowac-sie-na-powrot-epidemii-jesienia Prof. Horban: musimy się przygotować na powrót epidemii jesienią

Musimy przygotować się na powrót epidemii koronawirusa jesienią. Obecnie powinno się testować pacjentów zgłaszających się do szpitali, personel medyczny oraz osoby z wysokiego ryzyka - uważa prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

 

„Musimy się przygotować na jesień. Teraz ta nasza epidemia to jest naprawdę piękna rzecz - 200, 400 czy 500 przypadków w skali kraju 40 mln to jest naprawdę niewiele. Tysiąc osób, które zmarło, to naprawdę jest niewiele. Także jesteśmy w znakomitej sytuacji” – stwierdził profesor w czasie posiedzenia senackiej komisji zdrowia poświęconej sytuacji epidemii. Była to kontynuacja posiedzenia z 26 maja.

 

Senatorowie pytali między innymi o decyzję dotyczącą powołania 22 szpitali jednoimiennych na początku epidemii. Placówki powołane zostały do tego, by zajmować się tylko pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Niektórzy wskazywali, że mocno ograniczyło to dostęp do świadczeń innych pacjentów oraz spowodowało uszczuplenie kadry medycznej w tych szpitalach.

 

Zdaniem profesora, gdyby przyjęto inne założenie, organizacyjnie byłoby gorzej, bowiem epidemia była opóźniona o miesiąc w stosunku np. do Włoch. „To wystarczyło, żeby zmienić organizację” – zaznaczył i dodał, że szpitale, które istnieją, nie są dostosowane do walki z epidemią, z jaką przyszło się zmierzyć. „Ta decyzja była dobra i praktycznie uratowała system. Gdyby chorzy znaleźli się w szpitalach do tego nieprzystosowanych, to byśmy nie mieli tysiąc osób zmarłych, tylko 10 tys. albo i więcej. To trzeba sobie jasno powiedzieć” – pokreślił profesor.

 

Jego zdaniem udało się opanować sytuację w domach opieki społecznej. „Prawie nie ma zakażeń, choć to jest grupa wrażliwa” – dodał. Jego zdanie główne ogniska epidemii obecnie są szpitalach, dlatego też teraz tam powinno się badać pacjentów, podobnie jak personel medyczny.

 

”Szpitale, które mają możliwość testowania, powinny testować każdego pacjenta, który przychodzi do szpitala, zwłaszcza (…) starszych, ale też i młodszych” – powiedział.

 

Dodał, że teraz przychodzi czas „rozsądnego testowania”. „To czas, który jest przed nami. Mamy dwa miesiące, by to sprawnie zaczęło działać nie tylko w Warszawie, ale w innych szpitalach, bo tam mówiąc szczerze, jeszcze to nie działa” – wyjaśnił.

 

Profesor zauważył, że istnieją możliwości testowania, a badaniom na wykrycie koronawirusa powinni być poddawani pacjenci zgłaszający się do szpitala i personel ochrony medycznej. „To są pojedyncze przypadki zakażenia personelu. Ten personel nie zakaża się od pacjentów. Ten personel zakaża się w społeczeństwie. Potem przychodzi do pracy i nie przyjmuje do wiadomości, że jest zakażony, bo czuje się zdrowy. W związku z tym personel medyczny nie powinien nosić maski, ale musi” – mówił.

 

Profesor poruszył też kwestię szczepionki przeciw koronawirusowi. Uważa też, że szanse na jej pojawienie się pojawią się dopiero w przyszłym roku, „jeśli będziemy mieli szczęście”.

 

„Szczepionki nie ma i długo nie będzie. W tym roku proszę zapomnieć o tym” - stwierdził. Dodał też, że nie ma też leku, choć "nauczyliśmy się leczyć chorych". Przede wszystkim należy jednak unikać zakażeń, zwłaszcza w grupach wysokiego ryzyka, czyli ostrożność powinny zachować szczególnie osoby starsze i przewlekle chore.

 

Odnosząc się natomiast do sugestii, że powinniśmy szczepić się przeciw grypie, by wspomóc diagnostykę Covid-19, szczególnie w nadchodzącym sezonie jesiennym, profesor zaznaczył, że „ta szczepionka nie chroni przed zakażeniem koronawirusem, ale chroni przed grypą".

 

"Na jesieni będziemy mieli następne pytanie: ile jest koronawirusa w grypie, ile jest grypy w grypie, ponieważ będziemy znowu mieli zakażenia grypopochodne” – dodał profesor zaznaczając, że jest absolutnie za szczepieniem przeciw grypie. Tym bardziej, że tzw. wyszczepialność w Polsce wynosi około 4 proc. Zdaniem konsultanta krajowego szczepić powinien się zwłaszcza personel medyczny oraz grypy podwyższonego ryzyka.

 

Profesor przypomniał, że testowanie wszystkich Polaków jest fizycznie niemożliwe, abstrahując od kosztów, bo koszt jednego testu z wykonaniem to 200 zł. „Koszt znalezienia jednego człowieka, który ma koronawirusa jest gigantyczny. Wychodzi ponad 1 mln zł (...) Ekonomicznie - bezsens” – powiedział profesor.

 

"Nie ma takiego kraju na świecie, który jest w stanie przetestować swoje społeczeństwo w ciągu jednego tygodnia" - dodał.(PAP)

 

Autorka: Klaudia Torchała

 

tor/ zm/

 

]]>
Magazyn Tue, 02 Jun 2020 11:24:45 +0200
Recesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18022-recesja-powinna-oszczezic-bydgoski-budzet-obywatelski https://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/18022-recesja-powinna-oszczezic-bydgoski-budzet-obywatelski Recesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

W tym roku na zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wydamy 16 mln zł. Ratusz rozpoczął już nabór do BBO w 2021 roku, w którym również będzie do dyspozycji 16 mln zł. Zasady będą takie same jak w tym roku.

Kwota 12 mln i 303,5 tys. zł będzie dedykowana na projekty osiedlowe. Środki te zostały rozdysponowane na poszczególne osiedla według parytetu liczby mieszkańców, tak iż każde osiedle ma zagwarantowany budżet. Prawie 3,1 mln zł to środki dedykowane na realizację projektów ponadosiedlowych. W tegorocznej edycji BBO będzie kontynuowane też realizowanie małych projektów osiedlowych, czyli np. organizacji jakiegoś wydarzenia – na realizacje tych projektów przewidziano pulę 773,5 tys. zł.

 

- Inaugurujemy dziś nową edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo pandemii koronawirusa i trudnej sytuacji finansowej samorządów, prezydent Rafał Bruski podjął decyzję, że oszczędności nie obejmą budżetu obywatelskiego. To oznacza kolejne 16 milionów złotych oddane w ręce Bydgoszczan - tłumaczy zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Każdy bydgoszczanin do 15 lipca może zgłosić swój projekty, które muszą jednak mieć oszacowane koszty. Następnie zostaną one zweryfikowane pod kątem merytorycznym, a w ostatnim etapie odbędzie się głosowanie, w którym każdy bydgoszczanin będzie mógł zagłosować na projekty na swoim osiedlu, a także na projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Więcej o BBO można znaleźć na dedykowanej stronie, która także pozwala zgłosić projekt - https://www.bdgbo.pl

 

Projekty wybrane w tegorocznej edycji BBO przez mieszkańćów, będą zapisane do realizacji w budżecie miasta na 2021 rok.

 

]]>
Bydgoszcz Tue, 02 Jun 2020 07:31:51 +0200