Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczCzłonkowie orkiestry wyszli na ulicę

Członkowie orkiestry wyszli na ulicę

Napisane przez  Tygodnik Bydgoski Opublikowano w Dobrcz i Koronowo wtorek, 28 luty 2017 07:27
Członkowie orkiestry wyszli na ulicę Fot: nadesłane

Mirosław Kordowski od 12 lat stał na czele orkiestry symfonicznej w Koronowie, z którą odniósł międzynarodowe sukcesy. W piątek bez podania uzasadnienia został zwolniony przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Muzycy oraz sympatycy orkiestry wyszli na ulicę.

 

Zwoływali się na Facebooku – członkowie orkiestry dętej działającej przy M-GOK w Koronowie, ich rodzice protestowali dzisiaj przeciwko zwolnieniu ich kapelmistrza Mirosława Kordowskiego.

 

- W piątek przed próbą orkiestry wręczono mi pismo, w którym podziękowano za współpracę. Żadnego uzasadnienia nie było. Jest mi bardzo przykro, że po tylu latach pracy w ten sposób zostałem zwolniony – mówi, nie kryjąc rozżalenia, Mirosław Kordowski.

 

Szerzej sprawę opisuje TygodnikBydgoski.pl - http://tygodnikbydgoski.pl/aktualnosci/bez-kapelmistrza-nie-ma-orkiestry-protest-w-koronowie

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu