Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa przekonał radnych

Burmistrz Koronowa przekonał radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 20 listopad 2019 17:15

- Proszę tylko o czas – apelował do radnych burmistrz Patryk Mikołajewski, podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Radni zebrali się, aby zagłosować tylko na jedną uchwałą – wieloletnią perspektywą finansową. W październiku Rada Miejska przyjęła korektę do budżetu gminy na 2019 rok, ale już odrzuciła zmianę wieloletniej perspektywy, która uwzględniała korektę budżetu, czyli dokumenty finansowe w gminie stały się nie spójne.

Sesja była zatem wymuszona koniecznością wyjścia z sytuacji patowej. W październiku większość radnych zagłosowała za odrzuceniem wieloletniej perspektywy, bowiem nie uwzględniała w roku 2020 środków na modernizację remizy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtelnie.

 

Dzisiejszy projekt wiele się nie różnił od tego z października, również nie uwzględniał zapisów dotyczących strażaków. Obecni byli przedstawiciele tej jednostki, głos zabrał naczelnik straży Tadeusz Mikołajczak - O rozbudowę naszej remizy piszemy wnioski do urzędu od 9 lat. Były zawsze jakieś przeszkody, jakiejś pilniejsze potrzeby (…) Wiem, że są priorytety, ale jeżeli czekamy 9 lat i już mamy projekt – podkreślał.

 

Przed sesją odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji w remizie OSP Wtelno, w trakcie którego część radnych mogła się zapoznać się z warunkami funkcjonowania jednostki.

 

- W rozmowie naszej trzygodzinnej prosiłem dzisiaj radnych na komisji o czas, o nic więcej nie prosiłem – odniósł się burmistrz Patryk Mikolajewski – W tym roku budżet OSP w uzgodnieniu z panem prezesem przekroczy 1 mln zł, bez zadań inwestycyjnych. Jako inwestycje i remonty wziąłem do budżet gminę, gdzie mamy całkowicie zdewastowaną strażnicę OSP Huta, którą muszę zrobić w przyszłym roku. OSP Koronowo, druhowie sami łatają dach, rolnicy którzy przychodzą na komisję suszową, która tam się odbywa widzą, że leci prostu z dachu, do środka – muszę to zrobić. W zeszłym tygodniu dostałem jeszcze zdjęcia i film z OSP Mąkowarsko, w którym również leci. Ja prosiłem tylko o czas, o nic więcej.


Burmistrz tłumaczył, że najpierw musi ratować mienie, które jest dewastowane, dopiero jak z tym się upora, to będzie mógł zająć się rozbudową np. remizy OSP Wtelno.

 

Tłumaczenia burmistrza najwidoczniej radnych przekonały, bowiem zdecydowaną większością głosów, przy braku głosów przeciwnych, wieloletnia perspektywa finansowa została zaktualizowana. Gdyby w tym tygodniu Rada Miejska nie poprawiła wieloletniej perspektywy, aby była zgodna z ostatnio podjętą korektą budżetu gminy na 2019 rok, to czynności nadzorcze wobec Koronowa podjęłaby Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu