Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczStrażnicy więzienni z Koronowa pompowali dla chorej Hani. Kogo nominowali?

Strażnicy więzienni z Koronowa pompowali dla chorej Hani. Kogo nominowali?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 12 czerwiec 2020 17:20
Video: SW Bydgoszcz

#gaszynchallenge – to popularna na portalach społecznościowych akcja pomocy dla 18-miesięcznego Wojtusia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Szansą dla chłopca jest nowatorska terapia, która kosztuje około 9-10 mln zł. Pomóc chłopcu postanowili strażacy z OSP Gaszyn, akcja rozlała się na cały kraj.

 

- Funkcjonariusze Służby Więziennej są zawsze gotowi do niesienia pomocy – wyjaśnia por. Agnieszka Wollman rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Służby Więziennej w Bydgoszczy. #gaszynchallenge polega na tym, że nominowane jednostki mundurowe muszą wykonać na nagraniu przynajmniej 10 publicznych pompek oraz wpłacić po co najmniej 5 zł. Jeżeli zadania nie uda się wykonać, to wpłata powinna wynieść minimum 10 zł.

 

Z racji rozrostu akcji na Polskę wytypowano 10-cioro dzieci, służby mundurowe z województwa kujawsko-pomorskiego pompują dla 14-miesięcznej Hani, zbierającej pieniądze na terapie genową w Stanach Zjednoczonych.

 

Do tej pory Służbie Więziennej w naszym województwie to się udawało, zadanie wykonali już strażnicy z zakładów karnych w Grudziądzu, we Włocławku, a ostatnio – widoczni na materiale filmowym – z Zakładu Karnego w Koronowie, znajdującego się murach Klasztoru Cystersów.

 

Koronowską SW do akcji nominowała OSP Huta z gminy Koronowo. Natomiast SW w Koronowie nominowała: Urząd Miejski w Koronowie, Areszt Śledczy w Bydgoszczy, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i Żandarmerię Wojskową w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

  • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

    Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu