Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczOsuwisko w Koronowie się powiększa i stanowi coraz większe zagrożenie. W tym roku ruszy jego umacnianie

Osuwisko w Koronowie się powiększa i stanowi coraz większe zagrożenie. W tym roku ruszy jego umacnianie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 01 lipiec 2020 13:36

- Jest duże zagrożenie, że nieprzeprowadzenie tej inwestycji, może w przyszłości zagrażać mieszkańcom. Może zagrażać również korytu Brdy, co będzie miało kolejne konsekwencje – mówił dzisiaj przy ulicy Tucholskiej w Koronowie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Ulica ta biegnie kilka metrów ponad poziomem koronowskiego rynku, a powstałe osuwisko sprawia, że grunt zapada się w kierunku centrum miasta.


Dzisiaj wojewoda przekazał gminie Koronowo 4,4 mln zł promesy na realizację pierwszego etapu umacniania osuwiska - W Koronowie czeka nas bardzo ważne zadanie, które musiało zostać zrealizowane. Pytany kilka tygodni temu przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, czy to zadanie rzeczywiście jest konieczne, po analizie z Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, z panem burmistrzem i jego urzędnikami doszliśmy do wniosku, że to zadanie jest absolutnie konieczne – wyjaśniał wojewoda.

 

Burmistrz Patryk Mikołajewski już kilka dni temu rozpisał przetarg na wykonanie wzmocnienia. Osuwisko to nie tylko zagrożenie dla ulicy Tucholskiej, ale też jej mieszkańców. Inwestycja zakłada budowę 12 metrowych pali betonowych, które mają za zadanie ustabilizować teren. Pierwszy etap planuje się wykonać jeszcze w tym roku. Drugi etap zaplanowany jest natomiast na przyszły rok.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury
  • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

    W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu