Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Burmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 23 grudzień 2020 21:30

Brak głosów przeciw ,tylko jeden wstrzymujący byłego burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego – tak dzień przed Wigilią, zakończyło się głosowanie nad budżetem Koronowa na 2021 rok, zaproponowanym przez burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Jest to budżet na trudne czasy spowodowane pandemią, ale zawierający też elementy inwestycyjne. Za przyjęciem dokumentu głosowało 17 radnych.

Planowane na 2021 rok dochody gminy Koronowo to 109,7 mln zł, zaś wydatki 126,2 mln zł, co przyniesie deficyt w kwocie 16,46 mln zł. Deficyt ma zostać sfinansowany z wyemitowanych obligacji, co pozytywnie oceniła nadzorująca budżety samorządów Regionalna Izba Obrachunkowa.

 

Wydatki inwestycyjne wyniosą 22,3 mln zł. Największą inwestycją będzie budowa ulicy Zbożowej w Koronowie o wartości prawie 7 mln zł. Blisko 6 mln zł kosztować będzie przebudowa ulicy Ogrodowej w Koronowie. Planuje się też zmodernizować oświetlenie drogowe na terenie całej gminy w projekcie wartym 4,2 mln zł.

 

Z innych inwestycji wskazać można na przebudowę ulicy Igrzyskowej w Samociążku, na co zabezpieczono 550 tys. zł oraz rozpoczęcie rewitalizacji koronowskiej starówki, z planowanymi do wydania w 2021 roku 46,7 tys. zł.

 

Na chwilę obecną nie zabezpieczono jeszcze środków na opracowanie dokumentacji studialnej dla budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, a dalej przez Sośno do Więcborka. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy w apelu do marszałka województwa wyraziła pogląd, że to zadanie na siebie powinien wziąć Samorząd Województwa.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu