Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Burmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 23 grudzień 2020 21:30

Brak głosów przeciw ,tylko jeden wstrzymujący byłego burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego – tak dzień przed Wigilią, zakończyło się głosowanie nad budżetem Koronowa na 2021 rok, zaproponowanym przez burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Jest to budżet na trudne czasy spowodowane pandemią, ale zawierający też elementy inwestycyjne. Za przyjęciem dokumentu głosowało 17 radnych.

Planowane na 2021 rok dochody gminy Koronowo to 109,7 mln zł, zaś wydatki 126,2 mln zł, co przyniesie deficyt w kwocie 16,46 mln zł. Deficyt ma zostać sfinansowany z wyemitowanych obligacji, co pozytywnie oceniła nadzorująca budżety samorządów Regionalna Izba Obrachunkowa.

 

Wydatki inwestycyjne wyniosą 22,3 mln zł. Największą inwestycją będzie budowa ulicy Zbożowej w Koronowie o wartości prawie 7 mln zł. Blisko 6 mln zł kosztować będzie przebudowa ulicy Ogrodowej w Koronowie. Planuje się też zmodernizować oświetlenie drogowe na terenie całej gminy w projekcie wartym 4,2 mln zł.

 

Z innych inwestycji wskazać można na przebudowę ulicy Igrzyskowej w Samociążku, na co zabezpieczono 550 tys. zł oraz rozpoczęcie rewitalizacji koronowskiej starówki, z planowanymi do wydania w 2021 roku 46,7 tys. zł.

 

Na chwilę obecną nie zabezpieczono jeszcze środków na opracowanie dokumentacji studialnej dla budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, a dalej przez Sośno do Więcborka. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy w apelu do marszałka województwa wyraziła pogląd, że to zadanie na siebie powinien wziąć Samorząd Województwa.

 

Warte obejrzenia

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu