Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczMotocyklem jeździł po zalewie i pochwalił się tym w internecie. Teraz ma problemy

Motocyklem jeździł po zalewie i pochwalił się tym w internecie. Teraz ma problemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 24 luty 2021 06:18

W niedzielę 14 lutego na Zalewie Koronowskim nieopodal Pieczysk odbywały się przejażdżki na motocyklu po zamarzniętej tafli. Zachowanie bardzo nieodpowiedzialne, bowiem zawsze istnieje ryzyko, że pokrywa lodowa się załamie, a wówczas do tragedii niedaleka droga. Nagrania z tej zabawy miały się pojawić w internecie.

Wśród widzów w internecie znaleźli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którzy ustalili tożsamość motocyklisty i odwiedzili go. 47-latek przyjął 200 zł mandat za poruszanie się motocyklem po wodach powierzchniowych oraz gruncie pokrytym lodem. Jest to bowiem wykroczenie przeciwko przepisom ruchu drogowego.

 

Finał tego wszystkiego mógł być jednak tragiczniejszy, gdyby lód się załamał. Pamiętajmy o tym teraz, gdy przyszło ocieplenie, a pokryta lodowa w wielu miejscach może złudnie sprawiać wrażenie stabilnej. Każdego roku w Polsce dochodzi do utonięć spowodowanych zapadnięciem się lodu.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu