Jesteś tutaj: HomeKoronowo i Pruszcz,,Skandal i bezmyślność” – poseł o planach ministerstwa

,,Skandal i bezmyślność” – poseł o planach ministerstwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 22 październik 2012 19:52

Powołana 1 stycznia stacja ratownictwa medycznego w Serocku ma zostać do końca tego roku zlikwidowana. Ministerstwo liczy na oszczędności, a mieszkańcy okolicznych gmin zarzucają władzy łamanie ustawy.

 

Zgodnie z artykułem 24 ustawy o ratownictwie medycznym czas przyjazdu karetki do miejsca zdarzenia nie powinien być dłuższy niż 20 minut. W przypadku zlikwidowania stacji w Serocku najprawdopodobniej ten zapis nie będzie przestrzegany na terenie gmin Pruszcz i Świekatowo.

 

Obie gminy będą obsługiwane przez stację w Świeciu - Serock jest oddalony od Świecia o 32 kilometry i z racji podziału administracyjnego,  tam jest przyporządkowany w kwestii ratownictwa medycznego. Średni czas dojazdu karetki od momentu przyjęcia zgłoszenia to około 30 minut. Po drodze karetka musi pokonać zatłoczoną trasę nr 5, wąskie drogi powiatowe i dwa przejazdy kolejowe ze szlabanami – wyjaśnia sytuacje niezadowolony Maciej Różycki z Serocka.

 

Interwencje w tej sprawie podjął już poseł PiS Tomasz Latos, który nie szczędzi gorzkich słów ministerstwu zdrowia -  Wystąpiłem do ministra z interpelacją poselską – wyjaśnia parlamentarzysta – To jest skandal. Bezmyślnie ogranicza się dostęp do służby zdrowia.  Może się zdarzyć przez to, że karetka nie dotrze na czas do potrzebującego.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas