Jesteś tutaj: HomeKoronowo i Pruszcz,,Skandal i bezmyślność” – poseł o planach ministerstwa

,,Skandal i bezmyślność” – poseł o planach ministerstwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 22 październik 2012 19:52

Powołana 1 stycznia stacja ratownictwa medycznego w Serocku ma zostać do końca tego roku zlikwidowana. Ministerstwo liczy na oszczędności, a mieszkańcy okolicznych gmin zarzucają władzy łamanie ustawy.

 

Zgodnie z artykułem 24 ustawy o ratownictwie medycznym czas przyjazdu karetki do miejsca zdarzenia nie powinien być dłuższy niż 20 minut. W przypadku zlikwidowania stacji w Serocku najprawdopodobniej ten zapis nie będzie przestrzegany na terenie gmin Pruszcz i Świekatowo.

 

Obie gminy będą obsługiwane przez stację w Świeciu - Serock jest oddalony od Świecia o 32 kilometry i z racji podziału administracyjnego,  tam jest przyporządkowany w kwestii ratownictwa medycznego. Średni czas dojazdu karetki od momentu przyjęcia zgłoszenia to około 30 minut. Po drodze karetka musi pokonać zatłoczoną trasę nr 5, wąskie drogi powiatowe i dwa przejazdy kolejowe ze szlabanami – wyjaśnia sytuacje niezadowolony Maciej Różycki z Serocka.

 

Interwencje w tej sprawie podjął już poseł PiS Tomasz Latos, który nie szczędzi gorzkich słów ministerstwu zdrowia -  Wystąpiłem do ministra z interpelacją poselską – wyjaśnia parlamentarzysta – To jest skandal. Bezmyślnie ogranicza się dostęp do służby zdrowia.  Może się zdarzyć przez to, że karetka nie dotrze na czas do potrzebującego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

    Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

  • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

    Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

    Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu