Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczEuroposeł Cymański w obronie stacji pogotowia

Europoseł Cymański w obronie stacji pogotowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 25 październik 2012 13:38

W wywiadzie dla naszego portalu europoseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański bardzo krytycznie wypowiedział się o planach ministerstwa zdrowia, które chce zlikwidowania stacji pogotowia w Serocku.

 

Jest służba zdrowia w naszym przekonaniu niedoinwestowana. Brakuje środków, a cięcia są często w miejscach drażliwych. Dojazd do poszkodowanego, do wypadku, do zawału, do chorego człowieka jest podstawowym kryterium służby. I jeżeli likwiduje się możliwości takiej interwencji i ogranicza do sytuacji, że dojazd będzie trwał pół godziny, to jest działanie skrajnie złe i niedobre. Myślę, że nie powinno tak się stać – powiedział eurodeputowany.

 

Zobacz cały wywiad: Cymański: Debata jest kanonem

 

Jeżeli plany ministerstwa zdrowia wejdą w życie, to od 1 stycznia gmina Pruszcz i Świekatowo będą obsługiwane przez stację pogotowia w Świeciu. Dojazd do pacjenta jak wyliczają mieszkańcy może trwać ponad 30 minut, gdy zgodnie z ustawą powinien maksymalnie 20 minut. Stwarza to niebezpieczeństwo dla życia pacjentów.

 

Interwencje w tej sprawie na drodze interpelacji podjął już poseł PiS Tomasz Latos.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

    Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

  • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

    Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

    Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu