Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczEuroposeł Cymański w obronie stacji pogotowia

Europoseł Cymański w obronie stacji pogotowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 25 październik 2012 13:38

W wywiadzie dla naszego portalu europoseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański bardzo krytycznie wypowiedział się o planach ministerstwa zdrowia, które chce zlikwidowania stacji pogotowia w Serocku.

 

Jest służba zdrowia w naszym przekonaniu niedoinwestowana. Brakuje środków, a cięcia są często w miejscach drażliwych. Dojazd do poszkodowanego, do wypadku, do zawału, do chorego człowieka jest podstawowym kryterium służby. I jeżeli likwiduje się możliwości takiej interwencji i ogranicza do sytuacji, że dojazd będzie trwał pół godziny, to jest działanie skrajnie złe i niedobre. Myślę, że nie powinno tak się stać – powiedział eurodeputowany.

 

Zobacz cały wywiad: Cymański: Debata jest kanonem

 

Jeżeli plany ministerstwa zdrowia wejdą w życie, to od 1 stycznia gmina Pruszcz i Świekatowo będą obsługiwane przez stację pogotowia w Świeciu. Dojazd do pacjenta jak wyliczają mieszkańcy może trwać ponad 30 minut, gdy zgodnie z ustawą powinien maksymalnie 20 minut. Stwarza to niebezpieczeństwo dla życia pacjentów.

 

Interwencje w tej sprawie na drodze interpelacji podjął już poseł PiS Tomasz Latos.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas