Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Pytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 13 listopad 2014 15:36

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wystosowało do kandydatów na fotel burmistrza zapytania dotyczącą sytuacji niepełnosprawnych w gminie Koronowo. Odpowiedzi do tej pory udzielili prawie wszyscy kandydaci.

Kandydat Andrzej Kołodziejczyk zadeklarował, że pomoże w nowej kadencji zorganizować lokal, który będzie mógł pełnić funkcję klubu integracji społecznej. Swoje wsparcie zadeklarował także w sytuacji, gdyby burmistrzem nie został.

 

Jako matka dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobiście doświadczyłam wielu zaniedbań ze strony służb medycznych i uważam, że w kwestii poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych, priorytetowo należy podejść do rozwiązania istniejących zaniedbań – wyjaśnia kandydatka Emilia Janowicz - Przyglądając się analizie SWOT opracowanej w 2009 r., zamierzam zniwelować słabe strony w/w analizy poprzez podjęcie działań związanych ze zindywidualizowanym odniesieniem się do osób i ich kompetencji zawodowych oraz kwalifikacji, które powinny przekładać sie na dobro i pełen dostęp do życia społeczno-zawodowego tychże osób.

 

Obecnie urzędujący burmistrz Stanisław Gliszczyński z kolei głównie wymienia działania jakie gmina podejmowała do tej pory - Co do nierówności szans życiowych osób niepełnosprawnych stwierdzam, że od momentu powstania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych poprzez całą gamę świadczeń społecznych sukcesywnie kwotowo wzrastających, nierówności te w znacznym stopniu się zacierają i pozwalają na pełną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.

 

Do tego problemu nie odniosła się do tej pory Katarzyna Szulta-Romaniuk, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu