Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Pytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 13 listopad 2014 15:36

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wystosowało do kandydatów na fotel burmistrza zapytania dotyczącą sytuacji niepełnosprawnych w gminie Koronowo. Odpowiedzi do tej pory udzielili prawie wszyscy kandydaci.

Kandydat Andrzej Kołodziejczyk zadeklarował, że pomoże w nowej kadencji zorganizować lokal, który będzie mógł pełnić funkcję klubu integracji społecznej. Swoje wsparcie zadeklarował także w sytuacji, gdyby burmistrzem nie został.

 

Jako matka dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobiście doświadczyłam wielu zaniedbań ze strony służb medycznych i uważam, że w kwestii poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych, priorytetowo należy podejść do rozwiązania istniejących zaniedbań – wyjaśnia kandydatka Emilia Janowicz - Przyglądając się analizie SWOT opracowanej w 2009 r., zamierzam zniwelować słabe strony w/w analizy poprzez podjęcie działań związanych ze zindywidualizowanym odniesieniem się do osób i ich kompetencji zawodowych oraz kwalifikacji, które powinny przekładać sie na dobro i pełen dostęp do życia społeczno-zawodowego tychże osób.

 

Obecnie urzędujący burmistrz Stanisław Gliszczyński z kolei głównie wymienia działania jakie gmina podejmowała do tej pory - Co do nierówności szans życiowych osób niepełnosprawnych stwierdzam, że od momentu powstania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych poprzez całą gamę świadczeń społecznych sukcesywnie kwotowo wzrastających, nierówności te w znacznym stopniu się zacierają i pozwalają na pełną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.

 

Do tego problemu nie odniosła się do tej pory Katarzyna Szulta-Romaniuk, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu