Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPrzejedź pociągiem po zamkniętych szlakach kolejowych

Przejedź pociągiem po zamkniętych szlakach kolejowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 17 lipiec 2015 10:02

Pod koniec sierpnia pojawi się okazja przejechania się pociągiem po liniach kolejowych, które dzisiaj nie są wykorzystywane w ruchu pasażerskim. Będzie okazja do zwiedzenia nieczynnej stacji Pruszcz Bagienica – niestety pociąg nie dojedzie już do Koronowa, z powodu dokonanej kradzieży torów.

 

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z koronowską firmą Trip&Travel Polska organizuje w dniu 29 sierpnia przejazd specjalny z Chojnic do Pruszcza Bagienicy. Na trasie przejazdu pociągu znajdzie się m.in. Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Nakło i Bydgoszcz. W Pruszczu Bagienicy planowany jest poczęstunek kawowy i 1,5 godziny na zwiedzanie urokliwej stacji, która niegdyś tętniła życiem. Droga powrotna do Chojnic planowana jest przez Tucholę.

 

Podczas podróży będą odbywać się fotostopy, co będzie nie lada gratką dla miłośników fotografii. Na pokład pociągu zaproszeni zostaną samorządowcy i przedstawiciele PKP PLK, którzy będą zachęcani do podjęcia działań na rzecz rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych Chojnice – Więcbork – Nakło i Koronowo – Tuchola.

 

Bilet na całą trasę wyniesie 90zł. Możliwość będzie jednak zakupu biletu na krótszy odcinek. Z Bydgoszczy do Pruszcza Bagienicy dojedziemy za 25 zł. Zapisy prowadzone będą do 10 sierpnia – smkchojnice@wp.pl oraz telefonicznie 692-091-977.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu