Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 grudzień 2018
poniedziałek, 24 grudzień 2018 16:32

Miejsce gdzie narodził się Chrystus

W Betlejem, gdzie według źródeł pisanych miał przyjść na świat Jezus Chrystus w IV wieku zbudowano Bazylikę Narodzenia Pańskiego. To szczególne miejsce dla chrześcijan, szczególnie dzisiaj, jest miejscem pielgrzymek pielgrzymów z całego świata.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 24 grudzień 2018 13:28

Błogosławionych Świąt

Drodzy Czytelnicy – dzisiaj zgodnie z tradycją zasiadamy do wigilijnego stołu, wcześniej składając sobie w grodzie rodzinnym życzenia, aby oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, w pewnym sensie je inaugurując, bowiem życzliwość międzyludzka jaka towarzyszy rodzinnemu świętowaniu, w pełni oddaje symbolikę świąt – narodzin Jezusa Chrystusa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 grudzień 2018 12:08

Inowrocławska Wigilia na Rynku

W piątek na inowrocławskim Rynku zorganizowano po raz XV miejską Wigilię. Była to okazja do złożenia sobie nawzajem życzeń oraz skosztowania przygotowanych dla mieszkańców potrwa. Była m.in. zupa grzybowa i żurek, nie mogło zabraknąć także ryb.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 24 grudzień 2018 12:02

Tradycje jarmarkowe buduje się latami

Jeżeli porównamy zakończony wczoraj jarmark świąteczny na Moście Staromiejskim z Poznaniem lub Wrocławiem, to zauważymy, iż cały czas daleko nam do tych jarmarków. My powinniśmy dzisiaj jednak przede wszystkim spojrzeć w lata poprzednie i zobaczyć jak duży zrobiliśmy postęp, a nie porównywać się z miastami, gdzie tradycje jarmarków świątecznych są znacznie dłuższe – markę jarmarkową buduje się bowiem latami.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:31

Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano w Sport

W czasie Bydgoskiej Wigilii życzenia do bydgoszczan, pełne refleksji, skierował biskup Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Stara się w nich wyjaśnić fenomen narodzenia Jezusa Chrystusa oraz jego wpływ na nasze życie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 grudzień 2018 09:51

Fordońska była zamknięta z powodu wycieku gazu

W niedzielę po południu na stacji benzynowej Lukoil nieopodal ulicy Fordońskiej i Wyścigowej zaczął się ulatniać gaz. Na miejsce wezwano strażaków z grupy ratownictwa chemicznego. Zapadła też decyzja o zamknięciu ulicy Fordońskiej na tym odcinku.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Betlejem w Bydgoszczy” - to już cykliczna impreza, odbywająca się tuż po świętach Bożego Narodzenie w HSW Łuczniczka. Dochód z tego koncerty przeznaczany jest na pomoc potrzebującym. Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę 5 stycznia (początek godzina 18:00).

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • S-5 na Warmii i Mazurach

    O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

  • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

    11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

Wiadomości z regionu

Śledź nas