Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 marzec 2018

O zamiarze powołania kolejnego wicewójta wicewójt Jan Jaworski mówi od grudnia, do tej pory nie wydał jednak w tym kierunku zarządzenia. Wczoraj natomiast dość niespodziewanej treści stanowisko przyjęła Rada Gminy Białe Błota, która pozytywnie opiniuje chęć powołania kolejnego wicewójta. Brzmi to absurdalnie, bowiem powoływanie zastępców wójta leży wyłącznie w kompetencji organu wykonawczego, a nie Rady Gminy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (28 marca) Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym negatywnie opiniuje propozycję Zarządu Województwa, dotyczącą nowego podziału województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi wyborcze. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w głosowaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe w oparciu o śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego postawił byłej urzędniczce Urzędu Miasta Inowrocławia 34 zarzuty związane z wyłudzeniem blisko 120 tys. zl na szkodę urzędu. CBA nie wyklucza, że zarzuty zostaną postawione kolejnym osobom.

Opublikowano w Inowrocław

Radna Grażyna Szabelska na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy nawiązała do incydentu, do jakiego doszło 1 marca nieopodal skweru Leszka Białego. Komendant Miejski Policji insp. Sławomir Kosiński poinformował, że trwa postępowanie wyjaśniające, czy działacze Obywateli RP nie dopuścili się zakłócenia legalnej manifestacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się dyskusja o sytuacji na terenach skażonych przez zakłady chemiczne Zachem. Praktycznie była to wymiana informacjainformacji,  w trakcie której zrodziło się kilka propozycji działania. Nie obyło się jednak bez polityki, którą samotnie próbował prowadzić radny Bogdan Dzakanowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy zostanie przedstawione radnym sprawozdanie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Dość ciekawa dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym miała miejsce na wczorajszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu