Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 styczeń 2019

Rok 2018 dobiegł końca, rok w którym świętowaliśmy jubileusz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysły administracji rządowej na jego uczczenie były raz lepsze, raz gorsze jak kiczowate ławeczki niepodległości za 30 tys. zł sztuka. Teraz urzędnicy odpowiedzialni za ,,Niepodległą” mogą jednak już nabrać ulgi, bowiem rozpoczął się Nowy Rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilkanaście godzin temu rozpoczęliśmy nowy rok, który następuje po dość szczególnym roku w którym przypadła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Życie idzie jednak do przodu – Sejm RP ustalił rok 2019 pod patronatami: Gustawa Herling-Grudzińskiego, Anny Walentynowicz, Stanisława Moniuszki oraz Unii Lubelskiej i Powstań Śląskich.

Opublikowano w Regionalne

Czwartego dnia powstania (31 grudnia), ważne wydarzenia działy się na dworcu kolejowym w Kcyni, gdzie powstańcy w noc sylwestrową toczyli bój o miasto i uzbrojenie Niemców.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 01 styczeń 2019 15:05

Bydgoski Sylwester w kubańskich rytmach

Z powodu przebudowy płyty Starego Rynku, tegoroczny miejski Sylwester zorganizowany został nieopodal Placu Teatralnego, przy ulicy Mostowej. Wiele osób postanowiło w ostatnim dniu 2018 roku się wspólnie bawić, a publiczność zabawiał Kubańczyk Jose Torres wraz z zespołem Havana Dreams.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 styczeń 2019 12:59

W intencji Romana Dmowskiego

W środę 2 stycznia przypada 80 rocznica śmierci Romana Dmowskiego, który w procesie kształtowania Odrodzonej Polski był orędownikiem ziem zachodnich, wśród których znajdowała się Bydgoszcz. Pamięć o tej postaci powinna być szczególna w roku, w którym przypadnie 100. rocznica podpisania Traktatu Wersalski, który Dmowski sygnował razem z Ignacym Janem Paderewskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach powstało kilka kilometrów ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz w obrębie ronda Grunwaldzkiego. Są już plany budowy wydłużenia tego traktu przez ulicę Focha do samej Starówki. Właściwie planowano już wkrótce rozpocząć nawet budowę, ale z powodu braku wykonawców nie udało się rozstrzygnąć przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

  • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

    Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

    Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas