Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 styczeń 2019

Rok 2018 dobiegł końca, rok w którym świętowaliśmy jubileusz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysły administracji rządowej na jego uczczenie były raz lepsze, raz gorsze jak kiczowate ławeczki niepodległości za 30 tys. zł sztuka. Teraz urzędnicy odpowiedzialni za ,,Niepodległą” mogą jednak już nabrać ulgi, bowiem rozpoczął się Nowy Rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilkanaście godzin temu rozpoczęliśmy nowy rok, który następuje po dość szczególnym roku w którym przypadła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Życie idzie jednak do przodu – Sejm RP ustalił rok 2019 pod patronatami: Gustawa Herling-Grudzińskiego, Anny Walentynowicz, Stanisława Moniuszki oraz Unii Lubelskiej i Powstań Śląskich.

Opublikowano w Regionalne

Czwartego dnia powstania (31 grudnia), ważne wydarzenia działy się na dworcu kolejowym w Kcyni, gdzie powstańcy w noc sylwestrową toczyli bój o miasto i uzbrojenie Niemców.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 01 styczeń 2019 15:05

Bydgoski Sylwester w kubańskich rytmach

Z powodu przebudowy płyty Starego Rynku, tegoroczny miejski Sylwester zorganizowany został nieopodal Placu Teatralnego, przy ulicy Mostowej. Wiele osób postanowiło w ostatnim dniu 2018 roku się wspólnie bawić, a publiczność zabawiał Kubańczyk Jose Torres wraz z zespołem Havana Dreams.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 styczeń 2019 12:59

W intencji Romana Dmowskiego

W środę 2 stycznia przypada 80 rocznica śmierci Romana Dmowskiego, który w procesie kształtowania Odrodzonej Polski był orędownikiem ziem zachodnich, wśród których znajdowała się Bydgoszcz. Pamięć o tej postaci powinna być szczególna w roku, w którym przypadnie 100. rocznica podpisania Traktatu Wersalski, który Dmowski sygnował razem z Ignacym Janem Paderewskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach powstało kilka kilometrów ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz w obrębie ronda Grunwaldzkiego. Są już plany budowy wydłużenia tego traktu przez ulicę Focha do samej Starówki. Właściwie planowano już wkrótce rozpocząć nawet budowę, ale z powodu braku wykonawców nie udało się rozstrzygnąć przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

    Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

    Etykiety: Piotr Całbecki
  • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

    Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas