Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 listopad 2019

W czwartek zastępca prezydenta Michał Sztybel ogłosił wyniki tegoroczne edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Edycji rekordowej, bowiem mieszkańcy zdecydowali o rozdysponowaniu kwoty 16 mln zł, ale także budzącej dość duże zainteresowanie społeczne, bo ponad 24 tys. mieszkańców oddało ponad 75,5 tys. głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 listopad 2019 21:29

Powstanie Wielkopolskie nie jest im obce

Do 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pozostał miesiąc, z racji kluczowego wpływu tego zrywu na powrót Bydgoszczy do Polski, będziemy o tym wydarzeniu zapewne starali się pamiętać szczególnie w tym roku, bowiem zbliżamy się do 100. rocznicy powrotu miasta do Niepodległej. W czwartek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Braille'a w Bydgoszczy odbył się konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie PE większością głosów zatwierdzili skład Komisji Europejskiej (461:89:157). Von der Leyen została poparta przez prawie wszystkich polskich europosłów. W składzie nowej KE znalazł się polski komisarz Janusz Wojciechowski, który będzie odpowiadał za sprawy rolne.

Opublikowano w Regionalne

Rada Miejska w Koronowie pod koniec czwartkowej sesji odwołała w tajnym głosowaniu Stanisława Gliszczyńskiego z funkcji przewodniczącego. Stało się to rok po wyborze go na tę funkcję.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W tym roku Rada Miejska w Inowrocławiu nadała imię zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza skwerowi nieopodal ratusza, pomiędzy alejami Niepodległości i ulicą Wierzbińskiego. Radny Maciej Basiński pyta jednak , dlaczego gdy w 2017 roku chciał nazwać ten same teren imieniem Żołnierzy Wyklętych, prezydent Ryszard Brejza nie chciał nazywać tego terenu z uwagi na plan przestrzenny.

Opublikowano w Inowrocław

,,Ciepło serca w słoiku” - to nazwa akcji, która kilka lat temu zrodziła się spontanicznie. Grupa osób zauważyła, że na święta przygotowujemy więcej jedzenia niż zjadamy, dlatego postanowiono odwiedzić koczowiska bezdomnych, aby z nimi podzielić się tym symbolicznym słoikiem jedzenia. W najbliższe święta akcja odbędzie się po raz ósmy i obejmie też pomoc dla domów dziecka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kwestionowanie uczciwości konkursu to zawsze dla organizatorów nieprzyjemne zdarzenie. Tegoroczny – XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego zakończył się incydentem, z powodu niezadowolenia z wyników jednego z finalistów. Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego w Bydgoszczy wydało dzisiaj w tej sprawie oświadczenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pamiętacie Nocnego Batorego? Gdy na kilka godzin ulica Batorego za sprawą świateł zmieniła swój klimat. Na ulicy Gdańskiej Andrzejki świętowane będą dzień wcześniej – w piątek 29 listopadach – świętowanie będzie się odbywać ,,w bramie”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Priorytetowego potraktowania rewitalizacji linii kolejowych 356 i 281 z Regionalnego Programu Operacyjnego – oczekuje Rada Miasta Bydgoszczy. Wczoraj, na wniosek radnego Jarosława Wenderlich, bydgoski samorząd przyjął apel kierowany do Samorządu Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu