Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 maj 2019
piątek, 24 maj 2019 18:20

Frekwencja to nasz wspólny interes

Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

O północy rozpocznie się cisza wyborcza, w której zakazana będzie agitacja. Piątek jest zatem ostatnim dniem, aby pozyskać wyborców. Jako pierwszy z kampanią ruszył lider listy Koalicji Europejskiej Radosław Sikorski, któremu towarzyszył prezydent Bydgoszczy (jeszcze przed pracą) oraz bydgoscy radni.

W regionalnym wydaniu Gazety Wyborczej na trzeciej stronie ukazał się sponsorowany wywiad z prezesem Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michałem Korolko, który jest także kandydatem z list Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Wywiadu nie sponsorował jednak kandydat, ani komitet wyborczy, lecz jak wynika z oznaczeń jest to promocja funduszy europejskich, finansowana przez województwo.

piątek, 24 maj 2019 16:54

Europa już głosuje

W czwartek do urn wyborczych poszli obywatele Wielkiej Brytanii, dzisiaj głosują Czesi i Irlandczycy. Oficjalne wyniki wyborów poznamy najszybciej w niedzielę wieczorem, gdy głosowanie zakończy się w całej Unii Europejskiej.

Po zakończonej sukcesem batalii o utworzenie w Inowrocławiu filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, rozpoczęto działania na rzecz budowy siedziby WORD. Dzisiaj odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. Filia WORD w Inowrocławiu od 2014 roku przeprowadziła ponad 65 tys. egzaminów na prawo jazdy.

Opublikowano w Inowrocław

Reforma oświatowa już właściwie wdrożona, we wtorek przedstawiciele 10 samorządów skupionych w Unii Metropolii Polskich skierowało do rządu wezwanie do zapłaty za koszty jej wdrożenia, które jak wskazywali obciążyły tylko budżety samorządowe. Wśród miast oczekujących zwrotu poniesionych nakładów jest Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piłkarskie święto jakim są Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej rozpoczęte. W czwartek rozegrano pierwsze mecze - w Bydgoszczy mistrz Ameryki Południowej podejmował Japonię. Tego samego dnia Polacy w Łodzi przegrali z reprezentacją Kolumbii. W weekend czekają nas na Gdańskiej dwa ciekawe mecze.

Opublikowano w Sport

Od kilkunastu dni na Wyspie Młyńskim, wydawać się może kluczowym dla wizerunku Bydgoszczy miejscu, zauważyć można dzikie wysypisko. Nie trzeba nawet zbytnio zaglądać w krzaki, bowiem worki ze śmieciami z oddali rzucają się w oczy spacerującym. Można je bez problemu dostrzec chociażby z drugiej strony Brdy, z nabrzeża imienia TMMB.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do zakończenia kampanii wyborczej pozostała już tylko doba - są to zatem ostatnie godziny, w trakcie których kandydaci i komitety mogą zachęcać do głosowania na siebie. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, w trakcie ktorej agitacja będzie zabroniona. Przygotowaliśmy trwający ponad dwie minuty materiał, w którym przedstawiamy najważniejsze momenty kampanii wyborczej w naszym okręgu.

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu