Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Ministerstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 kwiecień 2018 00:49

Posłanka Ewa Kozanecka w wydanej przez swoje biuro broszurce twierdzi, że ,,załatwiła” pieniądze unijne na rozbudowę Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Zdaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju żadni bydgoscy posłowie wpływ na rozstrzyganie konkursów z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jednak nie mają.

Dzięki mojemu zaangażowaniu jedno z najbardziej prestiżowych muzeów naszego regionu ma niepowtarzalną szansę na rewitalizację i rozwój. Udało się pozyskać środki na modernizację Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – chwali się w swojej gazetce posłanka Ewa Kozanecka - Z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 14,5 mln złotych. Środki te posłużą zarówno na prace konserwatorskie nad zabytkowym gmachem, jak i na rozbudowę pozwalającą muzeum spełniać nowe funkcje,

 

Wcześniej politycy PiS chwalili się pozyskaniem dofinansowania na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. W obu przypadkach były to fundusze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Zdziwiony tymi rewelacjami poseł Paweł Olszewski postanowił zapytać Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na ile aktywność posłów Prawa i Sprawiedliwości wpłynęła na dodatkowe punkty w konkursach na fundusze europejskie z POIiŚ - Wszystkie wnioski o dofinansowanie oceniano w oparciu o obiektywne i przejrzyste, a przede wszystkim jednakowe dla wszystkich wnioskodawców, kryteria wyboru projektów, zatwierdzone przez KM PO IiŚ – informuje resort - Należy nadmienić, że proces udzielania i rozliczania dofinansowania podlega szczegółowym kontrolom szeregu instytucji związanych z funduszami unijnymi i przedmiotowy konkurs również będzie kontrolowany przez Instytucję Zarządzającą PO IiŚ w ramach kontroli systemowej. Dotychczas nie pojawiły się zastrzeżenia do sposobu przeprowadzenia konkursu w ramach działania 4.2 PO IiŚ.

 

Odpowiedź ministerstwa raczej nie powinna dziwić, bowiem gdyby do Brukseli dotarły potwierdzone informacje, iż o wyborze projektów do dofinansowania w ramach procedury finansowej, decydują jakieś zakulisowe ustalenia z posłami, to Komisja Europejska mogłaby nawet zamrozić wszystkie fundusze dedykowane Polsce. Zapewne posłanka nie zdaje sobie sprawy o potencjalnych skutkach swojej lekkomyślności.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

 • Biskup i nasze wioślarki w finale

  Noc z soboty na niedziele w Tokio była istotna z uwagi na rywalizację wioślarzy, którzy stanowią główny trzon w reprezentacji kujawsko-pomorskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Dobrze tej nocy spisała się dwójka podwójna mężczyzn i kobieca osada W4 – będą oni w środę walczyć już o medale.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Wariant Delta zaczyna w Polsce dominować

  Wariant Delta staje się w Polsce dominujący. Ma 60 proc. udziału w liczbie zakażeń w ciągu miesiąca i 80 proc. w tym tygodniu - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Etykiety: covid19
 • 70 proc. mieszkańców UE zaszczepionych już przynajmniej jedną dawką. Polska w ogonie

  W krajach Unii Europejskiej 70 proc. dorosłej populacji otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a w pełni zaszczepionych jest 57 proc. Te statystyki plasują UE w światowej czołówce, a niekwestionowanymi liderami szczepień są w tej chwili Malta, Dania, Irlandia i Holandia. Polska plasuje się raczej w dole stawki, jednak co istotne – tempo szczepień w ostatnich tygodniach u nas zwalnia, podobnie jak w całej Europie. Dlatego coraz więcej państw bierze pod uwagę wprowadzenie przymusu szczepień albo ograniczenia swobód dla osób niezaszczepionych.

Wiadomości z regionu