Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMandaty z Alfy Romeo nielegalne?

Mandaty z Alfy Romeo nielegalne?

Napisane przez  Ł.T. / TOK FM Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 marzec 2013 15:20

Reporter radia TOK FM ustalił, że ponad 100 radiowozów policyjnych marki Alfa Romeo z rosyjskim radarem Iskra-1 może wystawiać mandaty nielegalnie. Duże znaczenie ma tutaj wyrok sądu w Sierpcu.

Sąd Rejonowy w Sierpcu rozpatrując sprawę kierowcy, który nie zgodził się na zapłatę mandatu, w oparciu o opinie biegłego uznał, że nie można udowodnić popełnienia wykroczenia. Biegły stwierdził, że sposób legalizacji radiowozu z wideo rejestratorem nie spełnił wszystkich wymogów formalnych.

 

Ta decyzja może okazać się dużym problemem dla policji, gdyż ze 120 radiowozów marki Alfa Romeo z wideo rejestratorami, aż 102 zostało dostarczonych policjantom w sposób tożsamy. Policja broni wystawianych przez siebie mandatów twierdząc, że wideo rejestratory za legalne uznał Główny Urząd Miar.

 

Bydgoska policja posiada jeden radiowóz Alfa Romeo z widerejestratorem. Ponadto drogi powiatu bydgoskiego patroluje z włączonym radarem Skoda Octavia II oraz nieoznakowane pojazdy: Skoda Octavia II, Opel Insignia, dwa VW Passat B6, Opel Vetra i Fiat Bravo. Kontrole prędkości przy pomocy wideo rejestratora prowadzi także Inspekcja Transportu Drogowego i na ograniczonym obszarze Straż Miejska.

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu