Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłode pokolenie apeluje do bydgoszczan!

Młode pokolenie apeluje do bydgoszczan!

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2013 14:27

Weźmy sprawy w swojej ręce – taka pierwsza myśl nasuwa się, gdy czytamy apel do bydgoszczan jaki wystosowali przedstawiciele młodego pokolenia ponad podziałami politycznymi.

 

 

Zwracamy się do Bydgoszczan o pomoc w przeciwdziałaniu bezrobociu i wspieraniu polskiej gospodarki. Młode pokolenie apeluje ponad podziałami politycznymi o świadome robienie zakupów i wybieranie produktów wyprodukowanych w Polsce. W ten sposób każdy z nas może mieć realny wpływ na wspieranie polskich i regionalnych przedsiębiorców. Bądźmy solidarni!

 

Kody paskowe produktów wyprodukowanych w Polsce zaczynają się od cyfr – 590.

 

Tego typu zachowania są modne między innymi w Niemczech i Skandynawii, czyli bardzo dobrze prosperujących gospodarkach. Młodzi zrobili pierwszy krok, teraz wiele zależy od nas, czy posłuchamy tego apelu i weźmiemy sprawy w swoje ręce.

Pod tym stanowiskiem podpisały się młodzieżówki: PO, PiS, SLD i Solidarnej Polski oraz Instytut Rozwoju Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu