Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzęść personelu NKJO zatrudni UTP

Część personelu NKJO zatrudni UTP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2013 18:13

W wyniku zawartego w środę porozumienia pomiędzy władzami województwa, a Uniwersytetem Technologiczno Przyrodniczym, uczelnia w ramach starań o otwarcie kierunku językowego zatrudni 29 pracowników likwidowanego w Bydgoszczy Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.

UTP otrzyma także infrastrukturę należącą obecnie do NKJO. Nie jest to niestety fuzja. Ta oznaczałaby bowiem przejęcie przez uczelnię całej struktury NKJO, w tym stu procent personelu. O to zabiegaliśmy w czasie dwuletnich rozmów, jednak UTP nie zgodziło się na przejęcie całego NKJO (czyli całego personelu, budynków, kierunków kształcenia i studentów). Wyrażono chęć przejęcia tylko 29 pracowników, a wówczas, czyli przed likwidacją nie było przez urząd możliwe do przyjęcia, ze względu na literę prawa – wyjaśnia w komunikacie Urząd Marszałkowski.

Zadowolenia z takiego postępu spraw nie kryje także marszałek Piotr Całbecki - Cieszę się, że choć w takiej formie dziedzictwo tej obrosłej tradycją placówki będzie kontynuowane.

 

Komunikat Urzędu Marszałkowskiego nie rozwiązuje jednak wielu kontrowersji jakie wokół tej sprawy powstały. Dlatego do tematu wrócimy już niebawem.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu