Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz oddaje mieszkańcom parking przy Grudziądzkiej

Ratusz oddaje mieszkańcom parking przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 marzec 2013 20:37

Parking Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej czynny jest tylko w godzinach pracy magistratu. Z tego powodu popołudniami stoi pusty mimo, że mógłby służyć bydgoszczanom. Od soboty to się jednak zmieni, parking będzie czyny w godzinach 7-23,a docelowo zakłada się funkcjonowanie całodobowe.

O tym jak dużym problemem jest brak miejsc parkingowych w centrum, wiedząc najbardziej kupcy z bydgoskiej starówki. Problemy z postawieniem samochodu prowadzą, że mieszkańcy Bydgoszczy wolą kupować w centrach handlowych. Tracą handlowcy, a starówka się nie rozwija, można nawet stwierdzić po liczbie kamienic na wynajem, że zwija się.

 

W dalszej przyszłości miasto planuje budowę parkingu wielopoziomowego przy uylicy Grudziądzkiej. Taki obiekt ma stanąć także przy ulicy Pod Blankami.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

  Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

 • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

  W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu