Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz oddaje mieszkańcom parking przy Grudziądzkiej

Ratusz oddaje mieszkańcom parking przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 marzec 2013 20:37

Parking Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej czynny jest tylko w godzinach pracy magistratu. Z tego powodu popołudniami stoi pusty mimo, że mógłby służyć bydgoszczanom. Od soboty to się jednak zmieni, parking będzie czyny w godzinach 7-23,a docelowo zakłada się funkcjonowanie całodobowe.

O tym jak dużym problemem jest brak miejsc parkingowych w centrum, wiedząc najbardziej kupcy z bydgoskiej starówki. Problemy z postawieniem samochodu prowadzą, że mieszkańcy Bydgoszczy wolą kupować w centrach handlowych. Tracą handlowcy, a starówka się nie rozwija, można nawet stwierdzić po liczbie kamienic na wynajem, że zwija się.

 

W dalszej przyszłości miasto planuje budowę parkingu wielopoziomowego przy uylicy Grudziądzkiej. Taki obiekt ma stanąć także przy ulicy Pod Blankami.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu