Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSokół chce upublicznić nazwiska urzędników którzy zgodziłi się na lunapark

Sokół chce upublicznić nazwiska urzędników którzy zgodziłi się na lunapark

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 marzec 2013 10:34

Umiejscowienie Europejskiego Festiwalu Rozrywki na Starym Rynku spotkało się z dużą krytyką zarówno przedstawicieli bydgoskiej Fary która sąsiaduje z rynkiem, jak i biznesmenów, którzy boją się, że taka wizytówka będzie tylko odstraszać od grodu Kazimierza Wielkiego.

 

Krytyczne oświadczenie w tej sprawie wystosowało także Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” im. gen. Józefa Hallera.

 

. Zwracamy się do Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Szanownego Pana adw. Romana Jasiakiewicza o upublicznienie nazwisk osób, które wydały taką niszczącą polskość decyzję. Osoby te wykazały się indolencją, niszczą wartości polskie i katolickie, deptają w błoto Krew i Pamięć Pomordowanych Bydgoszczan na Starym Rynku, są obłudni tak jak m.in. Prezydent Bydgoszczy wypowiadając się na łamach Expressu Bydgoskiego z dnia 22.03.2013 r., s. 1, który powiedział z nadzieją sic! że mieszkańcy Bydgoszczy: "będą umieli w okresie wielkanocnym uszanować wartości wpisane w naszą narodową historię, kulturę i wielowiekową katolicką tożsamość". Te słowa to prowokacja i podważanie wartości, które z mozołem i na co dzień budują Bydgoszczanie Polacy od wieków. Stary Rynek to rzeczywiście rynek, z tym, że bydgoski Stary Rynek to miejsce tragiczne. Ośmieszanie Starego Rynku to plucie w twarz Bydgoszczanom mieszkającym tu od wieków, to Ich poniżenie, lekceważenie i Ich dyskryminacja. Nieukom polecamy przeczytanie książki Tadeusza Nowakowskiego "Obóz wszystkich Świętych". Kto tej książki nie przeczytał nie jest Bydgoszczaninem tylko przybłędą osiadłą w Królewskim Mieście Bydgoszczy. Tadeusz Nowakowski w sposób literacki, a więc przystępny i zrozumiały opisał czym dla Bydgoszczan, powtarzam dla Bydgoszczan jest Stary Rynek. Dość niszczenia tradycji i dziedzictwa Bydgoszczy! Dość degradacji ekonomicznej naszego kochanego i umiłowanego Miasta. Kto tego Miasta nie kocha, nie czuje, a tylko pobiera profity i żyje z tego Miasta, niech się pokłoni na Grobach Tych, którzy przelewali krew za polskość Bydgoszczy. Jeśli nie to niech sobie poszuka innego miejsca na ziemi. Sokoli Bydgoszczy działający w naszym Mieście od 1886 r. zdrajcom polskości Bydgoszczy mówią Nie!

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu