Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Mieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 00:27

Mieszkańcy ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, które sąsiadują z estakadą tramwajową w kierunku Fordonu, informują, że problem hałasu po miesięcznej przewie powrócił. W ich opinii zabieg szlifowania obręczy tramwajów przynosi efekt krótkotrwały i po góra dwóch tygodniach problem powraca. Najbardziej uciążliwe maja być dla nich nowoczesne Swingi.

Na dodatek skarżą się oni, iż motorniczy chcąc nadrabiać czas stracony na spowolnionym odcinku w Fordonie, gdzie wysokie temperatury wymusiły spowolnienie ruchu, jeżdżą dość szybko po estakadzie, co tylko potęguje uciążliwość wobec mieszkańców.

 

Temat nie jest nowy, już w lipcu delegacja mieszkańców, których ten problem dotyka, gościła na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w czasie której postawili postulat budowy ekranów akustycznych. Na nadmierny hałas uwagę zwraca również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która prowadzi z inwestorem (spółka Tramwaj Fordon) spór w tej materii. Kilka dni temu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska za nie wykonanie przez spółkę zaleceń RDOŚ ukarał spółkę Tramwaj Fordon karą w wysokości 10 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu