Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW autobusach pojawiły się nowe kasowniki

W autobusach pojawiły się nowe kasowniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 październik 2018 15:54

Już za kilka dni powinna pojawić się możliwość płacenia za przejazdy komunikacją miejską za pomocą karty płatniczej. Specjalne elektroniczne kasowniki pojawiły się już w części autobusów bydgoskiej komunikacji miejskiej, ale na razie są jeszcze nieczynne.

Według zapowiedzi ratusza nowa funkcjonalność powinna zacząć działać od wtorku 9 października w 47 autobusach komunikacji miejskiej. Do końca października płatność kartą obsługiwać będzie cała flota autobusowa i tramwajowa (w przypadku starych tramwajów w pierwszym wagonie). Kasować bilety będziemy poprzez przyłożenie karty płatniczej do nowego kasownika, podobnie jak wygląda płatność zbliżeniowa w sklepach.

 

Nowe urządzenia będą umożliwiały w przyszłości rozliczanie pasażera od liczby przejechanych przystanków. Wprowadzenie takie funkcjonalności będzie wymagało jednak zmian w taryfach, co dokonać będzie musiała Rada Miasta Bydgoszczy. Zanim to jednak nastąpi konieczna jest szersza debata na temat kierunku zmian w taryfach. Nie mniej jednak, do końca października na takie zmiany powinniśmy być już gotowi technicznie.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu