Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCałbecki: Dyrektor pogotowia odpowiada głową

Całbecki: Dyrektor pogotowia odpowiada głową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:10

Zaniepokojenie obawami Regionalnej Izby Obrachunkowej, iż Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy korzysta z usług parabanków, wyraził na dzisiejszej sesji sejmiku radny Michał Krzemkowski. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego wszystko odbywa się zgodnie z prawem, natomiast sytuację finansową pogotowia ocenił on za dobrą, dlatego nie widzi podstaw do niepokojów.

 

Skład Orzekający zauważa, że szczególnie niepokojąca sytuacja jest w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, która zaciąga zobowiązania w pozabankowych instytucjach finansowych tzw. parabankach – stwierdziła RIO, zalecając samorządowcom nadzór nad tą jednostką.

 

Marszałek Piotr Całbecki z opinią RIO się nie zgodził, wyjaśniając przy tym, że sprawa dotyczy leasingu na zakup nowych karetek. Usługę kredytową wyloniono na drodze przetargu, w jego opinii zgodnie z prawem. Marszałek stwierdził, że nie widzi podstaw dla szczególnego nadzoru nad Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, gdyż w jegoojego opinii sytuacja finansowa tej jednostki jest dobra.

 

- Jeżeli będzie jakaś kontrola to dyrektor odpowiada głową - poinformował marszałek.
 
W debacie budżetowej reprezentujący klub Koalicji Obywatelskiej Leszek Pluciński krytykował Regionalną Izbę Obrachunkową, iż ta w swoim sprawozdaniu firmę leasingową nazwała parabankiem.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Nasi wioślarze o finały będą musieli powalczyć w niedzielę

  W nocy z piątku na sobotę w Tokio odbyły się kolejne biegi eliminacyjne z udziałem sportowców z Kujaw. Ten drugi dzień wioślarskich zmagań był nieco gorszy, bowiem żadnej z naszych osad nie udało się wywalczyć bezpośrednich awansów do półfinałów. Na szczęście w nocy z soboty na niedzielę będą mieli jeszcze szanse w repasażach. Kulminacja zmagań wioślarzy o medale rozpocznie się we wtorek – a właściwie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

 • Dobry początek Olimpiady przez polską dwójkę z Mateuszem Biskupem

  Dzisiaj o godzinie 12 czasu polskiego rozpocznie się Ceremonia Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W nocy czasu polskiego odbywały się pierwsze przedbiegi w konkurencjach wioślarskich. O godzinie 3:40 do rywalizacji przystąpiła polska dwójka w składzie Mateusz Biskup z RTW Lotto Bydgostii i Mirosław Ziętarski.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Półtora tygodnia bez zgonu spowodowanego COVID-19. Szczepienia działają

  Ostatni zgon spowodowany COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim został potwierdzony w środę 15 lipca, czyli półtora tygodnia temu. Przez 24 dni lipca stierdzono 12 zgonów, gdy jeszcze nie tak dawno było to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodniowo. Od początku pandemii w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 4,8 tys. zgonów.

  Etykiety: covid19
 • Tempo szczepień spadło o kilkadziesiąt procent (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niespełna 64 tys. szczepień, gdy analogicznie tydzień temu było to ponad 100 tys. Mamy zatem spadek o kilkadziesiąt procent, jak wynika ze wskaźników, w kolejnych tygodniach szczepienia w naszym regionie będą dalej zwalniały. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem szczegółowym.

Wiadomości z regionu