Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFrancuzi za kilka tygodni będą mogli opuścić Bydgoszcz

Francuzi za kilka tygodni będą mogli opuścić Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 marzec 2019 07:45
Barka Navis Barka Navis

Historia francuskich żeglarzy Gauthiera Meara oraz Erica Jochuma obiła się echem w całej Polsce. Na pokładzie barki ,,Navis” wyruszyli z Bretani, aby przez Belgię, Holandię, Niemcy i Danię dotrzeć do Polski. Z Gdańska planowali przez Wisłę i Kanał Bydgoski dostać się do Berlina. Po dopłynięciu do Bydgoszczy ich plany zostały pokrzyżowane, bowiem się okazało, że dalej płynąć nie mogą z powodu remontu śluzy Okole.

,,Navis” od kilku miesięcy stoi przycumowany w centrum Bydgoszczy, nieopodal mariny. Francuzi byli nieświadomi, iż droga wodna E-70 nie jest żeglowna (swoją drogą ten przykład powinien pokazać nam, że informacja turystyczna dla obcokrajowców w Polsce nie działa).

 

Francuzi w Bydgoszczy przebywają już od listopada. Ich sprawą zainteresował się prezydent Rafał Bruski, który zaprosił gości do ratusza. Padła deklaracja pomocy, aby w jakiś sposób pomóc ominąć przeszkodę. Gauthier Mear oraz Eric Jochum ostatecznie postanowili zostać w Bydgoszczy na dłużej.

 

Śluza Okole w przebudowie

 

Na przełomie kwietnia i maja planowane są próby techniczne na Śluzie Okole. Wszystko wskazuje, że wówczas Francuzi będą mogli opuścić Bydgoszczy. Oczywiście jeżeli tylko będą chcieli, bo być może tak się zżyli z naszym miastem, że postanowią pozostać na dłużej.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu