Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu

Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 wrzesień 2019 17:13
Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu Fot: fot.Danuta Matloch / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

W niedzielę na terenie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który przekazał dobrą wiadomość, iż rząd sfinansuje kwotą około 240 mln zł budowę nowej siedziby uczelni. Tego samego dnia wicepremier Gliński gościł w Toruniu, gdzie na budowę Europejskiego Centrum Filmowego zadeklarował około 400 mln zł.

 

Europejskie Centrum Filmowe, które ma powstać w Toruniu, będzie siedzibą festiwalu Camerimage - Od wielu, wielu miesięcy myśleliśmy o tym, by finalnie rozwiązać problem Camerimage. To najlepszy, najbardziej znany na świecie polski festiwal filmowy, skarb polskiej kultury, więc szukaliśmy rozwiązania i w końcu je znaleźliśmy - podkreślił dziś w Toruniu wicepremier Piotr Gliński (źródło: strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa).

 

Przez ostatnie lata festiwal Camerimage był związany z Bydgoszczą, jedną z przyczyn sporu z władzami Bydgoszczy były wolno się toczące prace nad rozwojem infrastruktury festiwalowej. Bydgoszcz wraz z województwem planuje budowę czwartego kręgu Opery Nova. Wartość tej inwestycji szacuje się na około 240 mln zł.

 

Gdyby dodać koszty budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej i koszt budowy czwartego kręgu Opery, to będzie i podobna kwota do tej, którą Ministerstwo przekaże na Europejskie Centrum Filmowe w Toruniu.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

 • Biskup i nasze wioślarki w finale

  Noc z soboty na niedziele w Tokio była istotna z uwagi na rywalizację wioślarzy, którzy stanowią główny trzon w reprezentacji kujawsko-pomorskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Dobrze tej nocy spisała się dwójka podwójna mężczyzn i kobieca osada W4 – będą oni w środę walczyć już o medale.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Wariant Delta zaczyna w Polsce dominować

  Wariant Delta staje się w Polsce dominujący. Ma 60 proc. udziału w liczbie zakażeń w ciągu miesiąca i 80 proc. w tym tygodniu - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Etykiety: covid19
 • 70 proc. mieszkańców UE zaszczepionych już przynajmniej jedną dawką. Polska w ogonie

  W krajach Unii Europejskiej 70 proc. dorosłej populacji otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a w pełni zaszczepionych jest 57 proc. Te statystyki plasują UE w światowej czołówce, a niekwestionowanymi liderami szczepień są w tej chwili Malta, Dania, Irlandia i Holandia. Polska plasuje się raczej w dole stawki, jednak co istotne – tempo szczepień w ostatnich tygodniach u nas zwalnia, podobnie jak w całej Europie. Dlatego coraz więcej państw bierze pod uwagę wprowadzenie przymusu szczepień albo ograniczenia swobód dla osób niezaszczepionych.

Wiadomości z regionu