Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW poniedziałek ruszy strona internetowa Rady Miasta

W poniedziałek ruszy strona internetowa Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 czerwiec 2013 12:32

W Miejskim Centrum Kultury, w poniedziałek będziemy świętować Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Święto Wolności. Do Bydgoszczy tego dnia przyjedzie Prezes Pracowni Badań Społecznych i Innowacji Jakub Wygnański, który dla lokalnych samorządowców wygłosi wykład pt. ,,Partycypacja obywatelska – utopia, szansa, czy konieczność”.

Tę wizytę kilka tygodni temu zapowiadał Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz, który liczy, że z tego wykładu skorzystają bydgoscy radni.

 

W ramach uroczystości wręczone zostaną Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla osób zasłużonych w budowaniu bydgoskiej samorządności oraz zaprezentowana strona internetowa Rady Miasta, która ma ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji o pracy radnych i pozwolić opiniować projekty, którymi się zajmują rajcy.

 

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17. 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu