Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni upamiętnili Jerzego Sulimę Kamińskiego

Radni upamiętnili Jerzego Sulimę Kamińskiego

Napisane przez  Redackja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 czerwiec 2013 16:01

Przy ulicy Królowej Jadwigi 10, gdzie urodził się bydgoski pisarz, a także samorządowiec, odsłonięto dzisiaj tablicę, która ufundowali prywatnie radni, upamiętniająca tego wybitnego bydgoszczanina.

 

Jerzy Sulima Kamiński urodził się 20 września 1928 roku w Bydgoszczy.  Najwięcej sławy literackiej przyniosła mu trylogia pt. ,,Most Królowej Jadwigi”, przedstawiającą losy drobnomieszczaństwa. W 2000 roku ta powieść doczekała się sztuki teatralnej.

 

Jerzy Sulima Kamiński przez dwie kadencje był także bydgoskim radnym oraz dziennikarzem Polskiego Radia.

 

Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł w marcu 2002 roku.

 

Imię Jerzego Sulimy Kamińskiego, nosi most przy ulicy Mostowej. 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu