Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzieżówki będą wspólnie opiniować ważne dla miasta uchwały

Młodzieżówki będą wspólnie opiniować ważne dla miasta uchwały

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 czerwiec 2013 21:04

We wtorek w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbyła się debata młodzieżówek poświęcona roli młodych w kształtowaniu życia publicznego w Bydgoszczy i w regionie zorganizowana przez Portal Kujawski.

Wszyscy uczestnicy debaty byli zgodni co do jednego, że jakość debaty publicznej jest niska, a młodzi ludzie nie widzą potrzeby angażowania się politycznego. Gdy nie są zapewnione podstawowe potrzeby bytowe, to ciężko oczekiwać podejmowania działalności publicznej – zaznaczali przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów.

 

Młodzi wyrazili jednak deklaracje, że sami będą się starali jak najwyższy poziom dyskusji. Odniesiono się do już podejmowanych  inicjatyw ponad podziałami politycznymi. Kolejnym elementem takiej współpracy ma być wspólne opiniowanie ważnych dla życia miasta i młodych ludzi uchwał Rady Miasta. Młodzi by wyrażali wspólną opinię co do danej kwestii, chodź zapewne nie przy każdej kwestii będzie zgodność wszystkich organizacji młodzieżowych. Do współpracy przy tym projekcie mogą włączyć się także inne organizacje skupiające młodych, niekoniecznie związane z działalnością polityczną.

 

Działało by to na zasadzie dodatkowej komisji w bydgoskim samorządzie, a młodzi mieli by możliwość prezentowania swoich opinii w czasie obrad Rady Miasta. Dla młodych ma być to możliwość zdobywania pierwszych doświadczeń samorządowych.

 

Pierwsze spotkanie ma się odbyć w czwartek 27 czerwca i być poświęcone przygotowaniem wspólnej odpowiedzi w ramach konsultacji społecznych nad projektem Strategii Rozwoju Województwa 2030.

Uczestnicy debaty wezwali także funkcyjnych polityków do potraktowania z należytą uwagą problemów z jakimi borykają się młodzi ludzie, czy głównie dotyczących sytuacji na rynku pracy i braku perspektyw na założenie rodziny.

 

Młodzi wyrazili także pogląd, że dla rozwoju Bydgoszczy ważne jest budowanie dobrych relacji z sąsiadami. Z tego powodu po wakacjach planowana jest debata bydgoskich i inowrocławskich samorządowców, na temat budowania relacji między tymi miastami.

 

W debacie uczestniczyli przedstawiciele Solidarnej Polski, Młodych Demokratów, Federacji Młodych Socjaldemokratów i Młodzieży Wszechpolskiej. 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu