Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Olszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 lipiec 2020 13:46

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego zamieszanie wokół byłej podopiecznej fundacji Dum Spiro Spero jest celowo wykorzystywane w kampanii wyborczej. W jego opinii Telewizja Polska sposób nagłaśnia w sposób wyjątkowo nierzetelny. Wypowiedź Olszewskiego jest pierwszym odniesieniem się do sprawy formacji Platformy Obywatelskiej.

- Z przerażeniem oglądałem wczorajsze ,,Wiadomości”. Takiego szamba to ja dawno nie widziałem. Nikt tak naprawdę się nad tym nie pochylił – problem ewidentnie jest – ale wykorzystywanie tego do kampanii wyborczej, mówienie przez premiera, przez prezydenta, przez Adama Bielana o tej sprawie, to widać ewidentną PiS-owską ustawkę. Głębokie kieszenie Orlenu zostały uruchomione – ta pani otrzymała ponoć 80 tys. zł, nie wiem czy to za wywiad w TVP Info po Wiadomościach – skomentował sprawę poseł Paweł Olszewski - Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych.


Zdaniem Olszewskiego nie ma podstaw, aby twierdzić, że powodem wykluczenie podopiecznej fundacji było udzielone poparcie polityczne, a taki przekaz poszedł w mediach - Ta pani miała pełną wiedzę jakie były powody, ja nie chce przesądzać w tej sprawie, bo to wymaga spotkania i namysłu, a wykorzystywanie tego w celach kampanijnych, a uruchamianie wielkich środków, zapraszanie zaraz po Wiadomościach do TVP Info, to ja nie mam najmniejszych złudzeń czemu to ma służyć.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu