Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa?

Gawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 12:14
Gawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa? Fot: Paweł Skraba / PZLA

W sobotę pisaliśmy, iż w sierpniu w obecności premiera Mateusza Morawieckiego uroczyście mianowano stadion w Chorzowie narodowym lekkiej atletyki. Przez ostatnie lata pozycję polskiej lekkoatletyki budował jednak stadion Zawiszy, jako arena najważniejszych imprez organizowanych w Polsce. Interpelacje w tej sprawie do resortu odpowiedzialnego za sport złożył poseł Krzysztof Gawkowski.

W 2008 roku na stadionie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2008, a w 2016ponownie przeprowadzono Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016z udziałem ponad trzech tysięcyzawodników, trenerów i członków obsługi z stu czterdziestu jedenreprezentacji narodowych. Niejednokrotnie międzynarodowe federacje sportowe przekazywały wyrazy uznania w związku z bardzo dobrą organizację imprez sportowych,a sami uczestnicy wspominali o niezwykłej atmosferze towarzyszącej wydarzeniom tu organizowanym – czytamy w interpelacji posła Krzysztofa Gawkowskiego - z ogromnym zdziwieniem i niepokojem przyjąłem informację, że zapadła decyzja o nadaniu tytułu lekkoatletycznego stadionu narodowego, obiektowi w Chorzowie. Jest ona wysoce krzywdząca dla CWZS Zawisza, ponieważ automatycznie wyklucza Bydgoszcz jako organizatora wydarzeń sportowych wysokiej rangi.

 

Dalej Gawkowski pyta - W jakich kryteriach okazał się gorszy od obecnego wyboru stadionu narodowego, w Chorzowie? - oraz o to czy, rząd planuje wspierać stadion Zawiszy w zabiegach o kolejne międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu