Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProNatura pokonuje Remondis w Śródmieściu

ProNatura pokonuje Remondis w Śródmieściu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 00:18

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów w największym bydgoskim sektorze IV. Przetarg wygrywa miejska spółka ProNatura, będąca także właścicielem spalarni odpadów, która od kilku tygodni obsługuje ten sektor w ramach zamówienia z wolnej ręki. Od kwietnia do jesieni ten sektor obsługiwała firma Komunalnik.

Sektor IV obejmuje Bielawy, Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto. W latach wcześniejszych był on obsługiwany przez firmę Remondis, niższą cenę w przetargu zaoferowała w ubiegłorocznym przetargu firma Komunalnik. Ratusz ofertę Komunalnika wykluczył jako rażąco niską, Komunalnik odwołał się jednak do Krajowej Izby Odwoławczej, która uwzględniła ją. Komunalnik od kwietnia przejął trzy sektory, na jakość świadczonych usług pojawił się ogrom skarg. Ratusz w wakacje zaproponował Komunalnikowi ultimatum, w ramach którego ta firma miała zgodzić się na oddanie sektora IV – jak argumentował zastępca prezydenta Michał Sztybel, jest to największy sektor, zaś wycofanie się z niego miało pozwolić skupić się Komunalnikowi w dwóch pozostałych sektorach. Firma na ultimatum przystała.

 

Jesienią tymczasowo obsługę przejęła spółka miejska ProNatura, do czasu rozstrzygnięcia przetargu, co nastąpiło w piątek 18 grudnia. Do tego przetargu przystąpiła ProNatura i Remondis. Spółka miejska za obsługę sektora do końca 2023 roku zaproponowała 21,2 mln zł, Remondis 28,1 mln zł. Ofertę ProNatury wybrano jako tańszą. Jeżeli nie pojawi się odwołanie ze strony Remondisu to umowa zostanie zawarta i będzie obowiązywać od 1 stycznia. Jeżeli to nie nastąpi, to ProNatura będzie odbierać odpady w trybie z wolnej ręki, do czasu rozstrzygnięcia odwołać do postępowania przetargowego.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu