Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Schreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 13:43

Kilka dni temu informowaliśmy, że zakończyły się prace w parlamencie nad zmianami w zasadach funkcjonowania Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych (wcześniej Fundusz Dróg Lokalnych), na mocy których również miasta wojewódzkie będą mogły aplikować po rządowe wsparcie. Ustawa czeka jeszcze tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem ministra Łukasza Schreibera, powinno przełożyć się to więcej utwardzanych dróg lokalnych w Bydgoszczy i w Toruniu.

Pierwszy raz obietnicę rozszerzenia programu o miasta wojewódzkie premier Mateusz Morawiecki złożył w czerwcu na rynku w Starym Fordonie.

 

- Od początku funkcjonowania tego programu on był dla nich niedostępny – wyjaśnia minister Łukasz Schreiber - To jest dodatkowa pula, to nie jest wydzielenie z tamtej, to nie jest więc nikomu zabranie.

 

Rząd planuje na każdą edycję Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, w ramach nowej kategorii ,,inwestycji miejskich” przeznaczać rocznie 1 mld zł, jeden beneficjent może uzyskać do 30 mln zł na edycję, musi zapewnić jednak przynajmniej 20% wkładu własnego.

 

- Po to, abyśmy te drogi gruntowe, żeby można było pozwolić na to, aby z tym problemem – wstydliwym w moim przekonaniu – o którym jako radni i posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówiliśmy – wskazywał Schreiber. Utwardzanie dróg gruntowych nie jest priorytetem bydgoskiego ratusza, są dzielnice, gdy tych dróg do utwardzenia jest stosunkowo dużo.

 

- Nie ma wymówki, aby te inwestycje nie ruszyły z impetem, więc będziemy to monitorowali – podkreślał minister Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu