Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSymboliczne pierniki dla lekarzy

Symboliczne pierniki dla lekarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 14:02
Symboliczne pierniki dla lekarzy Fot: Ryszard Wszolek

Okres, gdy społeczeństwo szyło maseczki dla medyków już za nami, obecnie sytuacja epidemiczna jest jednak trudniejsza niż wiosną, co mocno obciąża pracowników służby zdrowia. ,,Piernik dla Medyka” to symboliczna akcja której jest pokazanie lekarzom walczącym z epidemią COVID-19, że społeczeństwo o ich trucie pamięta.

 

Nie trzeba specjalnie chyba nikomu tłumaczyć, że praca personelu medycznego w ostatnim czasie jest szczególnie trudna, a także wiąże się z wyższym ryzykiem. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, który wiosną na dużą skalę drukował przyłbice dla lekarzy, tym razem zainaugurował akcję ,,Piernik dla Medyka”. Pracownicy uczelni, studenci, a także zwykli mieszkańcy piekli pierniki, które zostały dzisiaj przekazane personelowi Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

 

Fot: Ryszard Wszołek

 

-Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję dzielenia się słodkościami i dobrem z tymi, którzy w czasie pandemii niosą pomoc chorym. Pierniki dla medyków zostały przygotowane według wyjątkowych przepisów. Oprócz tradycyjnych produktów dodaliśmy dużo miłości, serdeczności i wdzięczności –mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu