Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Młodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 lipiec 2013 13:50

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów złożyli dzisiaj, w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego okulary dla wicemarszałka Edwarda Hartwicha, aby w końcu dostrzegł potrzeby instytucji kulturalnych. W ten sposób  młodzi wyrazili swoją dezaprobatę, w sprawie powołania Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.

Naszym zdaniem tworzenie takiej instytucji to negatywny ewenement na skalę europejską, bowiem samorządy regionalne, z racji pełnionej misji, nie zakładają instytucji rozrywkowych – wyrażają swoją opinie działacze FMS.

 

Działalność Zarządu Wojewódzka młodzieżówka SLD ocenia jako kolejne marnotrawienie publicznych pieniędzy. Ponadto pada niezrozumienie podejmowania tego typu decyzji w momencie, gdy z powodu cięć w budżecie do zwolnień doszło w podległej marszałkowi Operze Nova. Finansowo gorzej się powodzi także Filharmonii Pomorskiej.

 

W gmachu Filharmonii Pomorskiej widnieje motto związane z budową tej instytucji kultury: NARÓD SOBIE. Wydaje się, że w przypadku toruńskiego Teatru Impresaryjnego, to motto będzie brzmiało MARSZAŁEK SOBIE – komentują młodzi.

 

Krytyczne stanowisko w sprawie decyzji o powołaniu Teatru Impresaryjnego wyraziła także Rada Miasta Bydgoszczy. 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu